Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

65 Yaş Üstü Vatandaşlar Parklara Akın Etti

65 Yaş Üstü Vatandaşlar Parklara Akın Etti
Reklam

Korona  Virüs  Salgını önlemleri kapsamında yaklaşık  2 aydan bu yana evlerinde bulunan  65 yaş üstü vatandaşlar parklara akın  ettiler. Parklarda zamanını değerlendiren eşli gruplar  ilçedeki tüm parklarda  büyük bir yoğunluk oluşturdular.

“SOKAĞA ÇIKMAKLA DÜNYALAR BENİM OLDU”

Ödemişli  emekli  pazarcı Adnan Saygılıer “Ödemişliyim. Ödemiş’te ikamet ediyorum. 2 aydır evdeyiz. Bu korona virüs  belası başımıza geldi. Devletimiz 65 yaş üstünü evde kalmalarını istedi. Doğru bir uygulamaydı. Keşke bütün 65 yaş üstü arkadaşlarımız, bütün toplumumuz buna uyabilse, maalesef bazı arkadaşlarımız televizyon ekranlarında görüyorum üzülüyorum. Çıkıyorlar “Ne yapayım, duvara mı bakayım” gibi cümleler kuruyorlar. Oysa bizim hasta olmamamız, birbirimize bulaştırmamamız için devletimizin aldığı bir uygulamaydı bu. Bugün  65 yaş üstüne dışarı çıkmak için 4 saatlik bir izin verildi. Bu izinde çıktım dolaşıyorum. Ödemiş’i özlemişim. Bahçelerini, insanlarını, doğayı özlemişim en fazla torunlarımı özledim. İnşallah torunlarımı karşıdan da olsa görmek, sevmek istiyorum. 2 aydır cep telefonundan ancak görüntülü olarak onlarla görüşebiliyordum. Yüz yüze gelip sarılmak istiyorum ama bugün de sarılmayacağım. En azından karşıdan, yakın mesafeden kendilerini göreceğim inşallah.” Dedi.

“BU GÜNLERİ ÇOK ÖZLEMİŞTİK” 

Ödemişli Emekli hemşire Gülperi Yamalı “68 yaşındayım, çok mutlu olduk. Temiz havaya, yeşilliğe, bahar havasını özlemiştik. Şimdi çok mutlu olduk burada hava alıyoruz. Temiz hava kendimizi daha iyi daha zinde hissediyorum. Em çok tabiatı özledik, yeşillikleri özledik, temiz havayı özledik, mikropsuz temiz havayı özledik. Bu mikroptan biran önce arınsak temiz havada yaşasak, eski günlerimizi özledik. Eski günlerimiz çok güzeldi o günlerimiz geri gelsin istiyoruz. “dedi.

Ödemiş’te  Ulus parkı, Salı Pazarı, Kültürpark ve Perşembe Pazarında  parklar  doldu taştı.  65 yaş üstü vatandaşlar 4 saatlik  sokağa çıkma izninin  büyük sevincini  yaşadılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ