Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tire’de Çekirge İstilası Tekrar Ortaya Çıktı!

Tire’de Çekirge İstilası Tekrar Ortaya Çıktı!
Reklam

Tire İlçesine bağlı  Akarca ovasında meydana  gelen çekirge istilasına  gerekli  müdahalenin yapılmasının  ardından bu  kez  farklı  türde olduğu  iddia edilen çekirgeler  ilçeye bağlı  Başköy  ve  Ortaköy  Mahallelerinde  ortaya çıkarken,  çekirgelerin bazı incir bahçelerindeki incirlere zarar  verdiği  ortaya  çıktı.

TİRE İLÇE TARIM VE  ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ  YETKİLİLERİ  HAREKETE GEÇTİ

Tire İlçesinde  ortaya çıkan  çekirge istilası  incir  bahçelerine zarar  verirken  bazı  çiftçilerin  şikayeti  üzerine  Tire Tarım  ve Orman  İlçe Müdürü  Mutlu Tıraş ve  Tire  Ziraat  Odası Başkanı  Halil  İbişoğlu  harekete  geçerek  yaşanan olayı  yerinde inceleyerek  şikayeti olan köy  sakinlerinin sorunlarını değerlendirdiler.

“EKOLOJİK DENGEYİ BOZMAMAK İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ.”

Tire’nin   Başköy  ve Ortaköy  Mahallelerinde ortaya çıkan  çekirgeden meydana gelen incir  bahçelerindeki sorunu  yerinde dinleyerek geldiklerini ifade eden  Tire  Ziraat  Odası  Başkanı   Halil  İbişoğlu “Buradaki  yaşana  bu bir çekirge salgınıdır bu her yıl olur ancak bu yıl popülasyon artışı çok fazla olduğunu  gözlemliyoruz. Doğadaki  ekolojik dengeyi bozmamak için uğraş veriyoruz. Şu an bu bölgede yabani kuş dediğimiz türevler kalmadı. Eğer bunlar olsaydı zaten o kuşlar bu çekirgeleri yiyerek beslendikleri için böyle bir salgın olmayacaktı. O yüzden doğaya önem vermeliyiz ve sahip çıkmalıyız.  İlçe Tarım Müdürlüğümüz başta olmak üzere bizimde vereceğimiz makine ekipman desteği ile biz bu mücadeleyi  sürdürerek  ortaklaşa çalışmayla   Akarca ovasında olduğu  gibi  buradaki  sorunu da çözeriz” dedi.

ÜRETİCİLERE İLAÇ DESTEĞİ  VERİLDİ.

Tire İlçesinde Başköy  ve Ortaköy Mahallelerindeki çekirge  istilası  üzerine  harekete  geçen  Tire  Tarım  ve  Orman İlçe Müdürlükleri   buradaki incir  bahçelerindeki zarar gören çiftçi  ve üreticiler için ilaç desteği verdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ