Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Cebeci’den 19 Mayıs Bayramı Açıklaması

Cebeci’den 19 Mayıs  Bayramı Açıklaması
Reklam

Ödemiş  Gençlik Hizmetleri  İlçe Spor Müdürü Cafer   Cebeci  19 Mayıs Bayramı  etkinliği  çerçevesinde  yaptığı açıklamada “Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlatmış olduğu kurtuluş mücadelesinin 101. Yıldönümünü kutluyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve cesaretle tekyürek olarak giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlandırılmıştır. Milli Mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

19 Mayıs, gençlik demek; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Atatürk gençlerle ilgili bir sözünde “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” ifadesinde bulunmuştur.Sevgili Gençler,“Siz Türk’e istiklâl aşkını veren, Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Fatihlerin, Yavuzların, Mustafa Kemallerin soyundansınız.”Unutmayınız ki: her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.

Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.”Değerli Büyüklerim, Sevgili Gençler!Bir milleti, millet yapan en önemli özelliklerden birisi geçmişinden günümüze, günümüzden de geleceğe aktaracak olduğu kültürel mirasıdır. Tarih göstermiştir ki vatanına, milletine, bayrağına, tarihine, kültürüne, inançlarına, örf ve adetlerine sahip çıkmayan bir devlet tarih sahnesinden silinip gitmiştir. Bizler biliyoruz ki, gelecek gençlerimizin ellerindedir, gençlerimizi eğitmek yani geleceğimizi şekillendirmekte bizlerin elindedir. Bununda yolu eğitimden geçmektedir.Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan, millet ve bayrak için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; siz Gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik Bayramınızı tebrik ediyorum.Bayramımız kutlu olsun…” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ