Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Filyasyon Ekipleri Gece Gündüz Demeden Çalışıyor

Ödemiş’te Filyasyon Ekipleri Gece Gündüz Demeden Çalışıyor
Reklam

ÖDEMİŞ’TE FİLYASYON EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI YOĞUN BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR.  

Ödemiş’te yapılan  çalışmalarla  ilgili bilgileren veren ve Soru cevap şekilde çalışmalara değinen İlçe  Sağlık  Müdürü  Doktor  Ahmet  Kipici  Gazetemize gündemi  değerlendirdi.

ÖDEMİŞ  KENT  GAZETESİ :CORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE NELER YAPIYORSUNUZ?

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. AHMET KİPİCİ “Öncelikli Pandemi ile mücadele kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Bakanlığımız, Valiliğimizi İl Sağlık Müdürlüğümüz, Kaymakamlık ve bağlı birimlerle koordine bir şekilde gerekli entegresyonu sağlayarak çalışıyoruz. Pandeminin en başında 6 kişiden oluşan Covid-19 koordinasyon ekibi kurduk, bu ekip bilişim araçlarını kullanarak, Covid-19 açısından değerlendirme yapılması gereken vatandaşlarımızı 7/24 saat izleme aldılar. Aynı zamanda bu ekip sahaya çıkan 9 tane filyasyon ekibimizle gerekli bilgi alışvcerişinde bulundular ve gerek aile hekimlerimiz gerek hastanemiz ve özel sağlık kuruluşlarıyla sürekli irtibat halindeler.”

ÖDEMİŞ  KENT  GAZETESİ : SAHAYA ÇIKAN FİLYASYON EKİPLERİMİZ NELER YAPIYORLAR?

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. AHMET KİPİCİ : Filyasyon ekiplerimiz; temaslı yada vaka kendilerine sistem üzerinden aktarıldığında gerekli koruyucu ekipmanları giyerek kişiyi ev ortamında ziyaret edip, Covid-19 ile ilgili bilgi verip 14 gün izolasyon kurallarını anlatarak, ilgili semptom değerlendirmesiyle beraber formları düzenleyip zaman kaybetmeden bakanlığımıza bağlı HSYS dediğimiz sisteme kayıt yapılıyor. İlçe olarak fazla filyasyon ekibine sahibiz ve bu arkadaşlarımız adeta bir dedektif gibi çalışıyorlar. Gece gündüz demeden en uzak mahallemiz dahil en geç 30 dakika içinde Coronavirüs açısından izlenmesi gereken kişiye ulaşıyorlar. Bu güne kadar 600’e yakın kişiye direk ulaşarak yine 1000’in üstünde kişilere iletişim kanallarıyla gerekli izlemler yapıldı. Gerek hastanemiz gerek Aile hekimlerimiz bu süreçte. Bilim Kurulundan verileri doğrultusunda gerekli teşhis, tedavi ve izlemleriyle beraber şu anda ilçemizde Coronavirüs kontrol altında diyebiliriz. Yine Kaykamlığımız ve bağlı birimlerimiz bu süreçte bize olan destek ve katkıları için teşekkür ediyoruz.”

ÖDEMİŞ  KENT  GAZETESİ : ÖDEMİŞLİLERE COVİD-19 İLE İLGİLİ NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. AHMET KİPİCİ “Öncelikle bu süreçte belli başlı kısıtlamalar oldu. Halkımızın büyük kesimi gerçekten ilgili kurallara uyarak bize yardımcı oldular. Tabi ki zorlu bir süreç ancak bu salgınla mücadelede en önemli silahımız mümkün mertebe evde kalmak ve hijyen kurallarına uymaktır. Bununla beraber sağlık çalışanları 7/24 saat halkımız için görevinin başındalar.”

ÖDEMİŞ  KENT  GAZETESİ : BU SALGIN NE KADAR SÜRER SİZCE?

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. AHMET KİPİCİ : Şahsi fikrim ülkemizde ve hatta diğer ülkelerde son vaka bitti demeden yada aşı ile yeterli aşılanma yapılmadan bu salgın bitti diyemeyeceğiz. Onun için alışa gelmiş davranışları bir kenara bırakıp belirlenen hassas çizgide yaşamayı öğreniyoruz. Ülke olarak süreci iyi götürüyoruz, bunda herkesin emeği var, kararlılıktan taviz vermemek gerekir. Herkese sağlıklı günler diliyorum.”

Son  olarak   İlçedeki  maske takılması zorunlu  yerlere değinen  İlçe  Sağlık Müdürü  Dr. Ahmet  Kipici “İlçemizin  Saraçoğlu   Caddesi, Gazi  Caddesi  ve Hürriyet  Caddelerinde maske takılması, alınan  karar gereği  zorunlu  hale getirilmiştir.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ