Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Hırsızlar Fidancıları ve Bahçe Evlerini Hedef Aldı

Hırsızlar Fidancıları ve Bahçe Evlerini Hedef Aldı
Reklam

Ödemiş ve Bayındır İlçelerinde Süs  Bitkisi firmaları  ve  Çiftlik  evlerinden  gerçekleşen  Hırsızlık  olayları  nedeniyle, mağdur olduklarını  bildirilen   vatandaşlar hırsızların  bulunmasını  istiyorlar.

Son 10  gün içinde Süs  Bitkisi  firmaları  ve Çiftliklerden    Kasa  hırsızlığı, Kamera  kayıt cihazları,  televizyonlar, değerli  eşyaların  çalındığı  ve bu konuda  süs  bitkileri firmalarında kamera  sistemine  rağmen  hırsızların  geriye  delil  bırakmamak  için kamera  kayıt cihazlarını sökmelerinin  dikkatlerden kaçmadığı  bildirildi.

“ÇELİK KASAMIZ CANAVARLA AÇILARAK SOYULMUŞ”

Bayındır  İlçesinden   firma çalışanlarından Yamaner “Geçtiğimiz 10 gün içerisinde, bulunduğumuz yerde bir hırsızlık olayı meydana geldi. Burada kullandığımız bir çelik kasamız vardı. Çelik kasamız canavar ile hırsızlar tarafından kesilerek değerli eşyalarımız, manevi değeri olan eşyalarımız çalındı. Tabii ki bu hırsızlık olayı bizi çok tedirgin ediyor. Çok fazla maddi kaybımız olmasa da genel anlamda tedirgin ediyor. Kamera kayıt sistemleri çözüm oluyor artık. Yaklaşık 7-8 sene önce buraya kamera sistemi kurmuştuk fakat her defasında kayıt cihazımız çalındı ya da kırıldı. Bu nedenle kameralarda çözüm üretemiyor. Bu çevrede başka yerlerde de hırsızlık olayları oluyor. Son zamanlarda Ödemiş’te de sık sık olduğunu duyuyoruz. Buda bizi rahatsız ediyor. Bir an önce yetkililerden ve güvenlik güçlerinden bu olaylara çözüm bulunmasını istiyoruz.” dedi.

Bayındır  İlçesinden  firma çalışanı Yamaner “Genellikle süs bitkisi ve hayvancılık yapılan ovalarda, açık alanlarda bu olayların son zamanlarda daha çok yoğunlaştığını görüyoruz, duyuyoruz. Bölgemizde, yakınlarımızda, tanıdığımız arkadaşlarında bu şekilde mağdur olanlar oldukça fazla var.  Bu  konuda  bizler  geçtiğimiz   yıllarda da yine benzeri  hırsızlık  olayları  yaşamıştık. Güvenlik  kamera sistemi takmamıza  rağmen  bu kez de  kamera kayıt cihazlarını hem çalıyorlar.  Hem de   hırsızlık konusunda geriye de delil  bırakmamaktalar.” Dedi.

“ÖDEMİŞ VE BAYINDIR BÖLGELERİNDE SÜS BİTKİSİ VE BAHÇE  EVLERİNE  YAPILAN HIRSIZLIK  OLAYLARI  ARTTI.”

Ödemiş’te bir süs  bitkisi  ve fidancılık  firmasında çalışan  Emre  Yurdaşer “Geçtiğimiz günlerde, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde bizim ilçemizde ve komşu ilçelerdeki fidancılarda hırsızlık olayları yoğun şekilde çoğaldı. Bizim fidanlığımızda ise 5 adet televizyon, bir miktar para çalındı. Sonrasında bizim gibi çevremizdeki başka arkadaşlarında başına geldiğini duyduk. Bizler evdeyiz ama işyerlerimizin de güvende olması için bir çaba sarf edilmesini istiyoruz. Ödemiş ilçesi dışında Bayındır ilçesinde de aynı sektördeki arkadaşlarında hırsızlık olayından mağdur olduklarını biliyoruz. Bizler işyerlerimizin güvenliği için endişe duyuyoruz.” dedi.

“İŞYERİMİZDEN TELEVİZYON VE KAMERA KAYIT CİHAZLARIMIZ ÇALINDI.”

Ödemiş’te firma çalışanı Yurdaşer “Yetkili arkadaşlar gelip gerekli incelemeyi yaptılar. Aslında tesisimizde güvenlik kameraları var ama hırsızların kayıt cihazını alması nedeniyle gerekli deliller bulunamadığı için henüz bir çalışma ya da bir ilerleme kaydedebilmiş değiller. Kayıt cihazının çalınmış olması bizi de mağdur etti. Bizim işyerlerimiz genelde yerleşim yerlerinin uzağında, böyle olması da onların daha rahat hareket etmelerini sağlıyor. Hırsızlık gece oluyor. Ama bizler kısıtlama olduğu için ofise gelmediğimiz için fakat gündüz burada çalışan işçi arkadaşlar akşam çıkış saatinde camların ve kapıların kırık, açık olduğunu görüyorlar ve bizlere haber verdiler. Gündüz  çalışanlarımız olduğu için, olayın gece olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ