Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Pirinççi Mahallesinde Kütüphane Atağı

Pirinççi Mahallesinde Kütüphane Atağı
Reklam

Ödemiş’e bağlı  Bademli Mahallesinde İkizler Pastanesinde öğrenciler  kitap  okumaya  devam ederken  Kütüphane  konusunda bir  hamle de  Ödemiş  Pirinççi Mahallesinde      Başkan  Halil   Kocakabak’ın   yaptığı girişimle  Kütüphanenin  kurulması için çalışmalar  başlatıldı.

Ödemiş  Pirinççi Köylüleri  Yardımlaşma  ve Dayanışma   Derneği  Başkanı  Halil  Kocakabak “İzmir’de Gönüllü bir eğitimci yazar daha çok çocuk kitapla buluşsun diye kitap bağışı kampanyası başlattı ve kampanya ile ilgili şu açıklamaları yaptı.

Ödemiş Bademli de birincisini kurduğumuz minik kitap kulübümüzü desteklerinizle beş köy mahallemiz kahve, bakkallarında  da kurmayı düşünüyoruz. Halil Kocakabak beye ve bana ulaşarak destek verebilirsiniz.10/20 yaş arası kültürümüze ters olmamak, ayrıştırıcı olmamak kaydıyla, hikaye fıkra masal roman türlerinden yeni kitap, hiç yıpranmamış kitap kabul edilebilir, sizlerden ricamız özellikle yıpranmamış güncel hikaye ve roman kitabı olmasına dikkat edersek yada desteğinizle,Üç aydır gönüllü çalışmayı yürütüyoruz. Bademli Mahallemizde İkizler Pastanesinde İstanbul Nar yayınlarının desteğiyle,150 yes yeni bıcır bıcır,oku benili kitaplarımız oldu. İşyeri sahibine, yayınevlerine ve kitap severlere şimdiden teşekkürler. Çocuklarımız hem okuyor hem de yazıyorlar,mutlular. Ebeveynler içinde güzel kitaplar düşünüyoruz.

Ödemiş Bademlimizde Kervan yaylası Mumkaya ve Çatma dağı dediğimiz yerde aileleri hayvancılık ve Tarımla uğraşıp koyun keçi güden çocuklarımız var bunlardan sadece birisi Hasibe kızımız ve inan buna kitap okumayı çok seven evlatlarımız hepside sadece imkansızlıklar ve yaşam standartları gereği kitaplara ulaşamıyorlar hayvanları ile ilgilenirken yapacak hiç bir sosyalliği olmayıp sizlerden gelen kitapları okuyacaklar.

Halk kütüphanesi kapalı bir de her mahallede zaten yok.Çocukların tarım hayvancılık üretim yerlerinden yalnız gidip kitap almaları hiç mümkün değil, küçük desteklerle fotoğraflara yansıyan mutluluklara ortak olabilirsiniz şimdiden emeği geçen herkese çok tesekkür ederiz.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ