Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Dağcılık Faaliyetleri Kontrollü Olarak Başladı

Dağcılık Faaliyetleri Kontrollü Olarak Başladı
Reklam

Ödemiş  Efe  Dağcılık  Başkanı  Mehmet  Taşlı   Covid- 19  normalleşme sürecinde Gençlik  ve  Spor  Bakanlığının  Dağcılık  Faaliyetlerinin başlayacağının mesajını  veren    Ödemiş Efe  Dağcılık  Kulübü Başkanı Mehmet Taşlı   ilgili  spor  bakanlığının duyurusunu  paylaştı.

Taşlı   duyuruyla ilgili  gelen  yazıyı da  bilgilendirerek “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Yeni Tip Koronavirüs dünya genelinde binlerce kişinin ölümüne neden olmuştur. Pandemi nedeni ile ülkemizde bir takım önlemler ve uygulamalar yürürlüğe girerek ilgili kurumlar tarafından süreç yönetilmiştir. Bu kapsamda federasyonumuz ve kulüplerimiz bilindiği üzere bazı faaliyetlerini iptal etmiş bazılarını ise ertelemiştir. 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren yeni bir normalleşme sürecine girmiş bulunmaktayız. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından virüs ile ilgili olarak tedbirler alınarak bazı spor federasyonlarının faaliyetlerine kontrolü olarak izin verilmesi uygun görülmüştür.Bu kapsamda federasyonumuza bağlı branşlarda kontrolü olarak federasyon ve kulüp faaliyetleri başlayacaktır. Federasyonumuz ilgili Bakanlıkların ortaya koyduğu kurallar ek olarak federasyonumuz branşlarına özgü yapılacak tüm faaliyetler ile ilgili olarak “TDF COVİD-19 NORMALLEŞME SÜRECİNDE UYULMASI GEREKEN SAĞLIK KURALLARI YÖNERGESİ” yayınlamıştır. Bu yönerge TDF Sağlık Kurulu ve Hukuk Kurulunun yoğun bir şekilde çalışması ile hazırlanmıştır. Bu yönerge kapsamında faaliyete katılacak olan sporcular için “Kişisel Beyan ve Onay Formu” da oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü genel olarak tüm sporcuların “Antrenmanlar Esnasında Dikkat Edecek Hususlar” ile ilgili kuralları yayınlamıştır. Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı normalleşme sürecinde “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ni kamuoyu ile paylaşmıştır. Bu rehberin 30. maddesi özellikle spor ve sporcuları kapsamaktadır.

01 Haziran 2020 tarihinden itibaren federasyonumuza bağlı kulüpler yukarıda belirtilen mevzuatlar ve rehberler kapsamında en üst seviyede kurallara faaliyetlerini sürdürebileceklerdir. Faaliyetlere katılan kişilerin Kişisel Beyan ve Onay Formu’nu dolduruyor olması, lisanslarının vizeli ve güncel olması, sosyal mesafe kurallarına azami önem gösterilmesi sağlıklı bir şekilde faaliyetlerin yapılması açısından önemlidir.

Federasyonumuz en kısa zamanda güncellenmiş faaliyet programını yayınlayacaktır. Başta eğitim faaliyetleri olmak üzere güncellemeler yapılacaktır. Sağlıklı ve Güvenli faaliyetler için kurallara uyulması gerekmektedir.

İlgili dokümanlar ve Kulüplerimizin kullanabileceği uyarı afiş ve el ilanlarına sayfadaki linklerden ulaşabilirsiniz;” şeklinde  yazı   gündeme  gelmiştir.  Önümüzdeki süreç te  daha önceki yıllarda  olduğu gibi belli  kurallar çerçevesinde  dağcılık  faaliyetlerini  gerçekleştirmeyi  planlıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ