Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DSP İzmir İl Teşkilatından İlçelerde Yapılanma Çalışmaları

DSP İzmir İl Teşkilatından İlçelerde Yapılanma Çalışmaları
Reklam

DSP  İzmir İl Başkanlığında göreve  gelen çiçeği İl Başkanı  Hüseyin  Kireç, Covid-19  normalleşme sürecinin  başlamasıyla birlikte  Ödemiş, Tire, Kiraz ve Beydağ ilçelerindeki  DSP  İlçe  teşkilatlarındaki   yapılanmanın startını  verdi.

“İLÇELERDE YAPILANMA İÇİN  GEREKLİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK”

DSP  İzmir  İl Başkanı Hüseyin Kireç “Daha önce partimin hemen  hemen  her kademesinde bulundum.  Bu süreçte şu anda DSP  İzmir  İl Başkanlığı  olarak   ilçelerdeki  ilçe  teşkilatlarının  oluşumu için  işe  Tire İlçesinden başlayarak  Ödemiş, Kiraz ve  Beydağ  İlçelerindeki  aday arkadaşlarla  görüşmeler  gerçekleştirdik. Bir günlük  süre  içinde   ilçe başkanı  olacak arkadaşlarımızla  olumlu  yönde  görüşmeler gerçekleştirildi.  Önümüzdeki   aydan itibaren  başlayarak  Kongre  süreçleri ile  birlikte  İlçe başkanları tam olarak belirlenecek. DSP’de  güzel  bir  heyecan içindeyiz. DSP herkesin bildiği  üzere  köklü  bir partidir.  Merhum Bülent Ecevit, bu ülkeye  temiz  bir  siyaset anlayışını  sunmuştur.  Bizim  hedefimizde  Ecevit’in çergisinden yola  çıkarak   Ülkemize  güzel  hizmetler  sunmak  için   güzel teşkilatlar  oluşturma  gayesi içinde olacağız.” dedi.

“İLKELİ VE DİK  DURUŞ SİYASETİ YAPACAĞIZ.”

İlkeli  ve Dik  duruşlarını  sergileyerek  siyasi çizgilerini  koruyarak hizmeti  yaparak   DSP’ye gönül   verenleri aynı çatı altında  buluşturacaklarının mesajını  veren  DSP İzmir  İl Başkanı   Hüseyin  Kireç “Öncelikle Tarımın, emeğin ve hayvancılığın merkezi olan Ödemiş halkımıza Demokratik Sol Parti olarak saygılarımızı sunuyorum. Onursal genel başkanımız rahmetli Bülent Ecevit kurulduğundan bu yana siyaset yaşamında duruşunu hiçbir zaman bozmamış ilkeli bir siyaset anlayışıyla, siyasetini devam etmiş bir partidir. Bizim öncelikli siyasi anlayışımız bu ülkenin Vatanıyla, milletiyle bölünmez bir bütün olduğu konusunda hem fikirdir ve öncelikli idealimizdir, hedefimizdir. Biz bu zamana kadar muhalefette bulunmamıza rağmen mecliste temsil edilmemize rağmen halkımız şunu çok iyi bilmelidir ki ilkeli bir siyaset anlayışıyla duruşumuzu bu halktan, bu milletten, bu vatandan ve bölünmez bütünlüğünden yana kullanarak hiçbir siyasi partiye koltuk değneği olmadan dimdik kendi idaresiyle durmuş bir siyasi partidir. Şuan ki mevcut siyasi yapıya bakıyoruz bir siyasi maskeli balo oynanıyor arkadaşlar. Herkesin yüzünde bir maskeyi bırakarak  ben şunu teklif ediyorum. Bu maskeleri çıkaralım, halk maskelerin atındaki gerçek yüzleri görsün ülkede yasalar arkadan dolaşarak milletin seçtiği milletvekilliği milli egemenlik kiralanarak transfer edilerek siyaset yapılmaktadır. Bu yasa yapıcılar mecliste iktidar partileriyle muhalefet partilerle birlikte bu zamana kadar barajı sıfıra indirmeleri gerekirdi. Siyasi partiler yasasını ve seçim yasasını değiştirmeleri gerekirdi. Bunların değişmesi yönünde söylemlerde bulunuyorlar ama bakıyoruz ki gerçek anlamda bir adım atılamıyor. Bizim hedefimiz aldığımız oy oranında ama üç ,ama beş, 15 millet vekiliyle mecliste temsil edilebilmektir. Ama milli idareyi temsil ederek biz halkın milli idaresiyle meclise girmek istiyoruz. Şimdiki oynanan oyunlar gibi bir siyasi parti halkın verdiği oylarla o siyasi parti ve millet vekillerine verdiği oylarla bu halka sorulmadan, bu milli siyasi  iradeye sorulmadan bu oyları genel merkezden başka partilere transfer etmektedir. Biz buna kesinlikle karşıyız. Bizim Ödemiş te çok büyük hizmetlerimiz vardır. Şuan bütün köyleriyle, merkezdeki bütün kilit taşlar bizim iktidarımız döneminde  yapılmıştır. Oğuzlar köyünde su yokken bizim iktidarımız zamanında bağlanmıştır. O zaman Ödemiş te Doğruyol partisinden bir belediye başkanı vardı. Biz hiçbir ayrımcılık yapmadan bütün köyleri, bütün Ödemiş’e yapılan bütün parke taşları demokratik sol partinin hizmetidir. Biz Türkiye’de  tohumu ektik, fidanı büyüttük ama meyvelerini yemek başkalarına nasip* oldu. Türkiye’deki bütün kalkınmada ,gelişmede demokratik sol partinin emeği vardır. “dedi.

“DSP’YE GÖNÜL VERENLER YİNE BİR ÇATI ALTINDA OLACAKLAR”

DSP’nin  üye  sayılarını  yükseltmeye  yönelik çalışmalara  ağırlık  vereceklerini  ifade eden DSP  İzmir İl Başkanı  Kireç “Önümüzdeki süreç içinde  İlçe  teşkilatlarının oluşmasıyla birlikte  daha  sonra İzmir genelinde  ve İlçelerde  üye  sayılarını  yükseltmeye yönelik çalışmaları gerçekleştireceğiz.  Ve bunda da başarılı  olacağımıza inanıyorum.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ