Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Bisiklet Gönüllüleri Dünya Bisiklet Gününe Dikkat Çekmek İçin Pedal Bastılar

Ödemişli Bisiklet Gönüllüleri Dünya Bisiklet Gününe Dikkat Çekmek İçin Pedal Bastılar
Reklam

Ödemişli Bisiklet  Tutkunları  bir araya  gelerek 3 Haziran  Dünya   Bisiklet  Gününe  dikkat çekmek amacıyla  bisikletleriyle  şehirde  tur  yaparak farkındalık  yarattılar.

ETKİNLİĞE ERKEK VE BAYANLI GRUPLAR KATILIM SAĞLADILAR.

Fırsat buldukça bisiklete bindiğini ifade eden Başkan Eriş, “Bisiklet binmek bir tutku. Ödemiş de bisikletle özdeşleşmiş bir kent. Ödemiş’te ‘velespit’ olarak da anılan bisiklet doğayla uyumlu, hem sağlığımıza hem çevreye dost bir taşıt. Kentimizi yarınlara hazırlarken bisiklet kullanımına uygun şekilde hareket edilmesi önceliklerimiz arasında. 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atan bisiklet tutkunu arkadaşlarımızla olmaktan ben de büyük mutluluk duydum. Ödemiş bisikletle de çok güzel. Koronavirüs ile mücadelede ‘Yeni normal’e hazırlandığımız bu süreçte bisiklet kullanımı daha da fazla önem kazandı. Bu zor günler geçtiğinde sağlığımız için, çevremiz için daha çok pedal çevirelim” dedi.

3  Haziran  Dünya  Bisiklet  Güne dikkat çekmek amacıyla, toplu bisiklet  turu  gerçekleştirdikleri  ifade eden Etkinliğe katılanlardan  Ödemişli  Bisiklet Gönüllüsü  Murat Can Bölce  yaptığı açıklamada “Bugün 3 Haziran Dünya bisiklet günü bu yüzden Bisiklet Gönüllüleri olarak  İlk önce  şehir içi  daha sonra şehir  dışı tur gerçekleştirdik. Toplamda 10 km kısa mesafe turu yaptık. Güzel ve eğlenceli bir tur oldu. Sosyal mesafemizi, koruyarak, belediyemizin, emniyetimizin katkılarıyla güzel bir tur gerçekleştirdik.” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’de  ve  Dünya’da baş gösteren  Korona  Virüs  salgınının  biraz  yavaşlaması  nedeniyle, etkinliği  düzenlediklerini  ifade eden  Etkinliğe katılanlardan Veysel Kırca yaptığı açıklama “3 Haziran Dünya  Bisiklet Günü olması nedeniyle bir tur düzenledik. Ülkemizde ve tüm Dünya da baş gösteren korana virüsün yavaş yavaş gerilemesi nedeniyle bir moral etkinliği de oldu. Bizim için Ödemiş’te bulunan bisiklet gönüllüleri belediye başkanımız, emniyet, ambulans yetkilerinin katkılarıyla güzel bir tur düzenledik. Yaklaşık 10 km’lik bir tur sonunda etkinliğimizi tamamladık.” Dedi..

Yapılan etkinliğin şehir içi  turuna  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet  Eriş’te   bisikletiyle  katılarak  Bisiklet Gönüllülerine destek verdi.    Ödemiş’te ilk önce şehir içi turu atan bisiklet gönüllüleri  daha  sonra şehir  dışı Mursallı, Dolaylar  ve  Zeytinlik  Mahallesinden  sonra  etkinliği  tekrar  Ödemiş’te  tamamladılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ