Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Efe Dağcılık Aktaş Vadisindeydi

Reklam

Covid19 Virüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında Mart ayında durdurulan Dağcılık faaliyetleri kontrollü olarak yeniden başladı. Yaklaşık 3 aydır yapılamayan dağ yürüyüşlerine yeniden başlamanın sevinciyle Ödemiş belediyespor kulübü Efe Dağcılık üyeleri doğal güzelliklerle dolu Aktaş barajı etrafında çok keyifli bir yürüyüş yaptılar.

Ödemiş Belediyespor kulübü Efe Dağcılık kolu başkanı Mehmet Taşlı “Gençlik ve Spor bakanlığının yayınladığı genelge ve Dağcılık faaliyetlerinin kontrollü kurallı olarak yapılmasını serbest bırakan duyuru sonrasında kulüp olarak ilk etkinliğimizi yaptık. 20 kişinin katıldığı ve sıcak hava şartlarında yapılan yürüyüşümüz 5 saat sürdü.

Sorumluluğunu yaptığım ve Rehberliğini Mesut Şimdi’nin yaptığı yürüyüş sırasında hem Göl manzaraları hem Çam ormanları hem de vadideki bitki örtüsünü hayranlıkla izleme fırsatını bulduğumuz için çok şanslıyız. Yürüyüşe Kerpiçlik köyünden başladık. Ormanlık araziden Lütuflar köyüne ulaştık ve aşağıdaki dere yolundan Baraj ana gövdesi üzerinden Aktaş göleti Tepe tesislerinde yürüyüşümüzü bitirdik. Toplam 16 km mesafe yürüyen katılımcılar yürüyüş sonrasında Tepe tesislerinde piknik yaparak yorgunluk attılar.” dedi

Mehmet Taşlı “Yaklaşık üç aydır hareketsizlik sonucu kondisyon ve fiziksel zayıflamaya rağmen katılımcı arkadaşlar fazla sorun yaşamadılar. Etkinlik neşe içinde geçti.

2019-2020 sezonunun son yürüyüşünü önümüzdeki hafta Güzelçamlı-Milli Park Oluklu Kanyonda yapacağız ve bu sezonu bitireceğiz. Oluklu Kanyonda tamamen Orman içinde deniz manzaralı ve tertemiz havada yürüyüş yapacağız. Ayrıca yürüyüş sonrası Kalamaki koyunda hem denize gireceğiz hem piknik yapacağız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ