Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO ve ÖTB Ortak Etkinlikte Üyelerini Bir Araya Getiriyor

ÖTO ve ÖTB Ortak Etkinlikte Üyelerini Bir Araya Getiriyor
Reklam

Ödemiş Ticaret Odası ve  Ödemiş Ticaret Borsası yaptıkları ortak bir çalışma ile talep eden üyelerini 17-20 Kasım tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan EuroTier Hannover 2020 Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na götürüyor.

Pandemi sürecinin başlaması ile bir çok fuar organizasyonları iptal edilmişti. Normalleşme süreci ile alınan önlemlerde fuar organizasyonlarının yeniden yapılacağı bilgisi üzerine iki kurum Ticaret Bakanlığı  ve T.C. Hannover Başkonsolosluğu – Ticaret Ataşeliği  ile iletişime geçerek çalışmalarına başladı.

Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş, Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.S. ve organizasyonun Türkiye temsilcisi olan DLG Fuarcılık Ltd. Sti. firmaları ile görüştüklerini,  fuarın gerekli önlemler alınarak yapılacağını ve kapılarını ziyaretçilerine açacağını söyledi. Kontenjanı  sınırlı tutulacak fuar organizasyonunun verimli geçmesi için gereken özeni gösterdiklerini iletti.

Fuar çalışmasının süreci ile ilgili Rıfat Eriş şu bilgileri aktardı, “Ödemiş’in en güzide iki kurumu geçmişte bir çok ortak faaliyette bir araya gelmişti. Yaptığımız ortak çalışmalar ile üyelerimize mümkün olan en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Geçmişte yaptığımız gibi bugün de bölgemizin gelişmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ödemiş tarım ve hayvancılık alanında kendini geliştiren bir bölge. Bu nedenle Dünya’nın en büyük tarım ve hayvancılık fuarlarından biri olan Hannover Fuar’ına katılım sağlamamız, ilerisi için de bizlere yeni kapılar açacaktır.

Pandemi sürecini göz önünde bulundurarak, organizasyonu yapmaya başlamadan önce , gerekli araştırmalarımızı yaptık. Fuar için  Ticaret Bakanlığı ve T.C. Hannover Başkonsolosluğu – Ticaret Ataşeliği  ile görüşerek fuarın olma durumunu sorduk. Fuarın olacağını ve herhangi bir iptalin şu an için olmadığını söylediler. Ayrıca Bakanlık aracılığı ile kurduğumuz bağlantılar ile de fuar sırasında oradaki firmalarla görüşme şansımız olacak. Bire bir yapacak olduğumuz B2B görüşmeleri ile belki de yeni iş kapıları açılacak. Tarım ve hayvancılık sektöründe bölgemiz iyi seviyelerde ve gelişime de açık. Dünya’daki değişimi yakından takip etmek için bu tarz fuarlara katılmak oldukça önemli. Bu ortak faaliyettin üyelerimiz için faydalı olacağını düşünüyorum.

Fuara katılmak isteyen üyelerimiz  Ticaret Odası’nı ya da Ticaret Borsası’nı arayarak kayıt yaptırabilirler.” Dedi.

Daha sonrasında Rıfat Eriş, iki  kurumun   üyeleri için ortak bir organizasyonda bir araya gelmelerinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ