Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı taşınıyor

Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı taşınıyor
Reklam

Karabağlar Belediyesi’nin, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde yakılarak katledilen insanlarımız için Uzundere Rekreasyon Alanı’nda yaptırdığı Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı, daha görünür bir noktaya taşınıyor. Nasrettin Hoca binasının arkasında olduğu için yeterince dikkat çekmeyen anıt, rekreasyon alanı girişine yerleştirilecek.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Uzundere Rekreasyon Alanı’na giderek yürütülen çalışmaları inceledi. Anıtın yeni yerinde görünür olacağını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından dikkatlice yerlerinden söküldü. Şimdi, gerekli bakım ve onarımları yapılıyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra katliamın yıldönümü olan 2 Temmuz’a kadar yeni yerine taşınmış olacak. Aqua Yaşam tesislerimiz ve Murat Çobanoğlu Açıkhava Tiyatrosu’na bağlanan; ışıklı gösteri havuzumuzun önündeki bu geniş alanda daha çok dikkat çekecek” dedi.

Madımak ve Pir Sultan Abdal Anıtı, katliam sırasında yaşamını yitirenlerini simgeleyen karanfillerden oluşuyor. Alevler içinde yürüyen aydın insanları anlattığı Madımak Şehitleri Anıtı, fiberglass malzemeyle hazırlandı. Anıt, 5 metre eninde ve alevlerle birlikte 4 metre yüksekliğinde.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ