Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Karabağlar’ın park ve bahçelerinde kullanılacak bitkiler üretilecek.

Karabağlar’ın park ve bahçelerinde kullanılacak bitkiler üretilecek.
Reklam

58 mahalleye hizmet verecek

Karabağlar Belediyesi’nin, park ve bahçelerde kullanacağı çalı ve yer örtücü bitkileri üreteceği; dışarıdan satın aldıklarının da bakımını yapacağı Uzundere’deki yeni fidanlığı hızla tamamlanıyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, fidanlık alanına giderek projeyi denetledi. Çevre düzenlemesi, fidanların yetiştirileceği tarhlar, sulama sistemleriyle ilgili yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Selvitopu, “Gediz şantiyemizdeki fidanlığımız Karabağlar’a hizmet için yetersiz kalıyordu. Yeni yer arayışlarımızın ardından bu 10 dönümlük alanda karar kıldık. Burada Karabağlar’ın 58 mahallesindeki park ve bahçelerde kullanacağımız bitkileri üreteceğiz. Böylece, çevreyolunun yanı başındaki bu alan kamu yararına değerlenmiş ve yeşil bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsisi istenen alanın etrafı tel örgüyle çevrildi. İdari ofis, sera, gölgelendirme alanlarının yapımı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülüyor. Artezyen su kuyusunun da bulunduğu alanda, Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalı, mevsimlik çiçek türlerini üretecek. Ayrıca dışarıdan satın alınacak bitkilerin bakımı da burada yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ