Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kökmen İçin Şehitlik Ünvanı İstedi!

Reklam

Ödemiş İlçesinde 15  Aralık 2017  tarihinde görev yaptığı  Kaymakçı  Çok Programlı  Anadolu Lisesinde öldürülen  Okul Müdürü  Ayhan  Kökmen’in eşi   Ayfer Ümmü  Kökmen duruşma öncesinde basın açıklamasında bulunarak eşi Ayhan Kökmen için şehitlik  unvanı   verilmesini istedi.

Ödemiş  adliyesi   dışında  gerçekleşen  basın açıklamasına  Ödemiş  Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin  Gengörü, Sendika  Başkanları  ve  bazı üyeleri  Siyasi  parti  temsilcileri,  Kökmen’in çeşitli okullardan  gelen  okul müdürü meslektaşları ve   Öldürülen Okul Müdürü  Kökmen’in Oğulları  Egehan ve  Doğukan  Kökmen katıldılar.

“AYHAN KÖKMEN HAYATINI EĞİTİME ADAMIŞ BİR İNSANDI”

130 Hafta önce kopartılan bir öğretmenin eşi olarak,  bir anne  olarak,  bir kadın  olarak seslendiğini ifade eden Öldürülen Okul Müdürü  Kökmen’in  eşi  Öğretmen Ayfer Ümmü Kökmen “Ayhan Kökmen hayatını eğitime adamış idealist bir öğretmendi. Benim işim gençlerle diyerek öğrencilerinin iyi bir şekilde yetişmesi için gecesini gündüzüne katan fedakâr bir öğretmendi. Her kesimden, her görüşten insanlar tarafından çok sevilen güler yüzlü, anlayışlı bir insandı. Eşine karşı her zaman nazik davranan sadık bir eşti. Çocuklarının iyi yetişmesi için pervane olan sağlam bir baba idi. Bizim 130 haftadır yüzümüz gülmüyor, bitmek bilmeyen dava duruşmaları acımızı tazeliyor. Yine bir babalar günü geldi geçti. Benim çocuklarımın yüzü gülmüyor, çocuklarımın hüznü yüreğimi dağlıyor. Babalar gününde, anneler gününde, doğum günlerinde, çocuklarımın mezuniyetlerinde, düğünlerde, derneklerde her yerde onu arıyoruz. Oğlumuzun tıp fakültesini kazanmasını çok istiyordun ama oğlun sana bu müjdeyi veremedi. Her şeye rağmen yaşadığımız bu acıları yüreğinde hisseden siz değerli dostlarımızla birlikte bu zor günleri aşacağımıza inanıyorum. Değerli dostlarım iyi ki varsınız. Bu acılarımıza, üzüntülerimize rağmen karalar bağlamıyorum, güçlü bir kadın, güçlü bir anne, güçlü bir öğretmen olarak dimdik ayakta duruyorum. Her zaman söylediğim gibi şehitler ölmez, eğitim durmaz anlayışı ile, Atamızın öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır sözünün rehberliğinde ahlaklı ve vicdanlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Ancak bunu yapabilmemiz için kopya çeken bir öğrenciyi yakaladı diye katledilen Ceren Damarlar olmamalı, görevi başında öğrencisi tarafından bıçaklanarak katledilen Necmettin Kuyucular olmamalı, makam odasında katledilen Ayhan Kökmenler olmamalı. Bize izin verin, görevimizi yapalım.” Dedi.

“EŞİM  İÇİN ŞEHİTLİK ÜNVANI VERİLMESİNİ İSTİYORUM.”

Eşi Ayhan Kökmen için Şehitlik ünvanı istediğini ifade eden Öğretmen Ayfer Ümmü Kökmen  “Öğretmenlere  biraz saygı duyalım. Eğitimde, sağlıkta şiddetin her türlüsüne bu gün burada olduğu gibi hep birlikte hayır diyelim. Tek yürek olalım. Makamında şehit edilen eşime bir an önce şehitlik unvanının verilmesini ve adaletin bir an evvel tecelli etmesini talep ediyorum. Geciken adalet adalet değildir ilkesinden hareketle Ayhan Kökmen Davasının sonuçlandırılması konusunda yüce Türk adaletine güveniyorum. Tüm suçluların cezalandırılması, bu acıların bir daha yaşanmaması için cezalar caydırıcı nitelikte olmalıdır. Bugün burada yanımızda olan, bizlere her daim destek veren siz Ayhan Kökmen dostlarına teşekkür etmek istiyorum, Allah’ım sizlere böyle acılar, böyle üzüntüler yaşatmasın. Başta eşim olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Ödemiş Adliyesi önündeki yaptığı basın açıklamasından sonra fenalaşan acılı Öğretmen Kökmen ayakta  durmakta zorluk çekerken bazı akrabalarının koluna girmesiyle Ödemiş  Adliyesinde görülen 11. Duruşmaya katıldı.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ