Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ETWİNSTORY İLE ÖĞRENCİLER PANDEMİM SÜRECİNİ EĞLENCELİ HALE DÖNÜŞTÜRDÜ

ETWİNSTORY İLE  ÖĞRENCİLER PANDEMİM SÜRECİNİ EĞLENCELİ HALE DÖNÜŞTÜRDÜ

             Umut hayattır sözüyle başlayan e-Twinning projemiz miniklerimize okuldan uzak kaldıkları sürede kavuşacağımız güzel günler için ışık oldu. eTwinStory bir e-Twinning projesinden çok her çocuğun aktif olarak yer aldığı kendisinden bir şeyler kattığı, özgün hikayeleri, yaratıcı çalışmaları ve sevimli kahramanı TwinCat ile bir arkadaş oldu.

            Projeyi 6 Türk ( Dilek EMİR-Eskişehir, Yasemin Gürel ER-Eskişehir, Gülden BALKAN-İzmir,

Sevgi KAVAKÇI-İzmir, Özlem TUNCER-Ankara, İlknur MAZMAN-Adana), 2 Moldovya (Andriana GORCEAG -Moldova, Ceban ANNA-Moldova), 2 Romanya (Godja ADİNA- Romania, Borca OLIMPIA-Romania) ortaklı 10 işbirlikçi öğretmen arkadaşımız sürdürmüştür. Ödemiş’ten Zafer İlkokulu ve Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu projeye dahil olmuştur.  Kurucularımızın yazdığı özgün hikayenin kahramanı TwinCat çocuklarımız tarafından benimsenmiştir. TwinCat başka maceralarını web araçlarıyla yazıp seslendirmişlerdir. Proje ortağı öğretmenler tarafından da bulundukları şehirleri tanıtıcı hikayeler yazılıp seslendirilmiştir. Böylelikle büyük bir dijital kütüphane oluşturulmuştur.

Pek çok web aracı kullanmayı öğrenen öğrencilerimiz kahramanımız TwinCat ile ilgili ayraç tasarımları, oyunlar, animasyonlar hazırlamışlardır. Proje ortağı arkadaşları ile yapılan webinarlar ile yabancı dil gelişimlerini katkıda bulunmuşlardır. Çocuk kitabı yazarları Fatih ERDOĞAN ve Tülin KOZİKOĞLU ile buluşarak 100 öğrenci aynı anda yaratıcı yazma etkinliği olarak şiir yazmış ve dijital şiir kitabı oluşturulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl seminer çalışmalarına eTwinning çalışmalarını eklemesinden mutluluk ve onur duyduk. eTwinning projelerinin öğrencilerimize katkısı okuma, anlama, yaratıcı yazma, özgüven, empati, müfredata uyumlu kazanımlar kazandırılması açısından oldukça önemlidir.

  Haber TURGAY KONURALP

Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\11.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\3.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\7.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\5.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\9.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\1.jpg
Açıklama: C:\Users\TOSHIBA\Desktop\2.jpg
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ