Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO’dan Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ziyaret

ÖTO’dan Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ziyaret

Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş,  Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür’ü Mehmet Sıddık Kaya ve okul öğretmenleri ile bir araya geldi.

ÖTO BAŞKANI  RIFAT ERİŞ,  ÖDEMİŞ MESLEKİ  VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNDE ÇALIŞMALARI  YERİNDE  İNCELEDİ

Pandemi sürecinde okulda yapılan faaliyetleri yerinde gözlemleyen Ödemiş Ticaret Odası Başkan’ı Rıfat Eriş düşüncelerini  getirdi.

Eriş “Pandemi sürecinde alınacak önlemler kapsamında bir çok işletmeler imkanlarını kullanarak koruyucu malzemelerin piyasaya tedariki için seferber olmuştu. Bu süreçte Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ de yüz koruyucu siperlik maske üretimi ile Ödemiş’in ihtiyacını karşılamaya çalışmıştı. Ticaret Odası olarak biz de üyelerimize duyurmuştuk. Hasta sayısı bugünlerde azalsa da  pandemi sürecinin ne kadar daha devam edeceğini bilmiyoruz. Bu nedenle koruyucu ekipmanlara ve dezenfektanlara ihtiyacımız bir süre daha olacak gibi. Malzeme tedarikinde sıkıntı yaşamamak adına bu ihtiyaçların üretilmesi çok önemli. Bu kapsamda Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘sinde yapılan faaliyetleri yerinde gözlemleyerek , yakından görmek istedik.

Geçmişinde de çok iyi ustalar yetiştiren okul , günümüzde de faaliyetlerine devam ederek öğrencilerini mümkün olduğunca donanımlı yetiştirmeye çalışıyor. İşini iyi yapan usta ve ara eleman ihtiyacını karşılamak için meslek liselerinin verdiği eğitim çok önemli. Ara eleman sıkıntısı yaşayan işletmeler okulla işbirliği yaparak personel ihtiyaçlarını bu şekilde sağlayabilirler ve böylelikle nitelikli elaman ile daha iyi işler yapabilirler.” dedi.

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü  Mehmet Sıddık Kaya ise “Okulumuz; koronavirüs salgınına karşı yoğun bakımlarda kullanılmak üzere “koruyucu siperlik maske” üretimi ile faaliyetlerine başladı. Makine bölümü bakım onarım ve metal mobilya bölümü ortak üretim çalışmaları ile üretilen maskeler ilk olarak sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya başladı ve Ödemişlilerimizin talepleri doğrultusunda koruyucu siperlik maske üretimine devam ettik.  Daha sonrasında Metal ve Mobilya Teknolojileri bölümleri ortak çalışması ile birinci sınıf MDF malzemeden ” pedallı dezenfektan standı” seri üretimine başladık. Gelen talepler üzerine, anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin kullanımlarına uygun, el dezenfektan stantlarının da üretimlerine başladık.

Okulumuzun imkanlarını mümkün olduğunca kullanmaya çalışarak öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle birlikte bölgemize faydalı çalışmalar yapma gayretindeyiz. Bölgenin ihtiyacı olan teknik bilgisi yüksek pratiği olan öğrencilerin yetişmesi için de bölge işletmelerimizden destek bekliyoruz. Biz Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak sanayideki işletmelerle ortak koordinasyonlu çalışarak, bölgemizin ihtiyacı olan personeli yetiştirmek için gönüllüyüz. “ dedi.

Koruyucu siperlik maske ve pedallı dezenfektan standı almak isteyen işletmeler ve kurumlar Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile (0232) 545 29 93 numaralı telefondan iletişime geçerek satın alabilirler.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ