Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Belediyesi Meclis Toplantısında Uzun Gece!

Reklam

Ödemiş Belediye  Meclis  toplantısı covid-19  önlemleri  alınarak meclis  toplantısı  gerçekleşti. 

BAŞKAN  ERİŞ  GÜNDEM MADELERİNE GEÇMEDEN ÖNCE FAALİYETLER  KONUSUNDA BİLGİLER VERDİ.

Başkan Mehmet  Eriş gündem  maddelerine  geçilmeden  önce   Belediyenin  faaliyetleri  ve çalışmaları  konusunda bilgiler  verdi.

Eriş “Aylar sonra sağ salim sizlerle  olmaktan mutluyum. O kadar ayrılıktan  sonra buluşmak çok güzel, tabii  bu günler geçerken bazı olumlu ve olumsuz şeyler de yaşadık.  Burada  Şevket Hasırcı  kardeşimize  görevini üstlendiği  İnşaat Mühendisleri Odası başkanlığında başarılar  diliyorum. Yeşil Bademli Kooperatifi,  Kayaköy’deki seramıza  işbirliği ile  güzel bir şekil  verdiler.  Geçtiğimiz  günlerde  güzel bir  ziyaret  gerçekleşmişti.  İZSU’da  genel  müdür Aysel  Özkan ve ekibi  ile bir araya  geldik.  Gerekli  konuları  değerlendirdik.  Özellikle  Kaymakçı  Arıtma sisteminin  cezaevinden  kaynaklanan   bazı arıtmayla  ilgili  sıkıntılar var.  Yine Yolüstü de yapılacak bazı köyleri içeren  bir tesisin  yapılması  söz  konusuydu.  Alt yapı sorunları ve yağmur  sularının   toplanması  gibi  konular  ve görüş birliğine  vardık. Geçtiğimiz Eylül ayında Tarım  ve Orman  Bakanımız  Bekir Pakdemirli’nin  ziyaretleri  kapsamında orada  kayak  turizmin  gelişmesi Çığ önleme   adına  kayak  yapılmasıyla  ilgili ihalelerinin  yapılması söz konusuydu. Bu ihalenin   yapılması  bölgemiz adına önemli bir  gelişmeydi. Ödemiş  ve Bölgesi adına  sayın  bakanımıza  desteklerinden  dolayı  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

“ÖDEMİŞ’TE PATATES ALIMLARI BAŞLADI.”

Bölgedeki patatesin değer bulması  adına  patates alımlarının  başladığına  dikkat çeken Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Fiyat  krizi yaşanmasıyla  bizlerde  bu yönde bir kıpırtı  olur. Diye ihtiyaç sahipleri  için patates  alımları başladı.  Merkez  belediyeden  de bu yönde  patates alımları  devam edecek. Yine  Bölgemizde  üreticilerin  ürün alım  satımlarını yapabileceği   Demirdere’de  toptan Pazar  merkezi  kuruldu. Bu da bölgeye  hitap ederek bölgedeki  üreticiler bir yerden  ürünlerini  buradan satabileceklerdir. Kaymakçı  Mahallemizde  meydan düzenlenmesi ve iyileştirme  projesi  sürüyor. Burada  bizim  adına sevindirici  olan  Biosun katı atık  tesislerinin inşaatı  hızlı  bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Büyükşehir Belediye  Başkanımız Tunç  Soyer’de buradaki çalışmaları  yerinde incelemişti. Bu  tesislerin  hizmete  girmesinin  büyük  bir katkısı olacağına inanıyorum.” dedi.

“BADEMLİ  BARAJI BÖLGEMİZ ÜRETİCİSİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Ödemiş Belediye Başkanı  Mehmet  Eriş  konuşmasının  devamında “Buradaki tesiste 60 bin konutun  yararlanabileceği  bir tesis  olacak.  Bademli  barajında akıllık kart ile  çalışmalar  sürüyor.  Bu anlamda  bir  damla  bile  su boşa  gitmiyor.  Burada  başta Kadir  Yıldız arkadaşımızı  ve ekibini kutluyorum. Yüzde 80 suyumuz  var. Burada   uzunluk  olarak  barajdan güzel  bir şekilde verim alacağımıza  inanıyor. Suyu  ekonomik olarak  kullanarak bu barajdan  en iyi  verimi alacağız. İlçemiz  tarımı  adına  barajın  yararlı bir katkı  sağlayacağına inanıyorum.  Korona  sürecinde başta sağlık çalışanlarına  ve ilçemizde  sağlık çalışanlarına  fen İşleri  ve sağlık  işleri ekiplerine  teşekkür ediyorum.  Hala  sağlık önlemleri  kapsamında  tüm Pazar yerlerinde önlemler  sürüyor. Artık  Düğün  ve  Asker  uğurlamalarında önlemler  söz  konusu. Bölgemizde  bilindiği gibi Menderes  İlçesinde Korona  Virüs sürecinde bir takım  sıkıntılar ve yüksek ölüm  olayları  yaşanıyor. Sivrisinek konusunda  tepkiler aldık. Ama  bilinmesi  gereken  bunda mücadele  tarım  ve orman  bakanlığının emri  olmadan  başlaması  söz konusu  değildi. Belediye  olarak 3 haftalık  süreç  içinde  gerekli önlemleri aldık.” dedi.

Ödemiş Belediye Meclisi pandemi sürecindeki zorunlu aranın ardından normalleşme süreciyle birlikte ilk kez toplandı. 2019 yılı faaliyet raporunun oybirliği ile kabul edildiği toplantıda Encümen ve meclis ihtisas komisyonu seçimleri yapıldı.

MECLİS  TOPLANTISINDA ÇEŞİTLİ  KOMİSYONLARIN  SEÇİMLERİ  GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ödemiş  Belediyesinin   aylık  meclis  toplantısında, Encümen ve ihtisas komisyonu üye seçimlerine geçildi. Yapılan gizli oylamalara göre; Encümen üyeliğine Ufuk Aykol, Süleyman Gökhan Kara ve Burhan Sedat Turman seçildi.9 ay süreyle görev yapacak ihtisas komisyonlarının 5 üyeden oluşmasına oybirliğiyle karar verildikten sonra yapılan açık oylama ile Plan Bütçe Komisyonuna Sema Bilgi, Faruk Taşkoyan, Fatih Kök,  Abdülkadir Karaerkek ve Mehmet Okumuş seçilirken İmar Komisyonuna Ufuk Aykol, Tülin Bozoğlu, Süleyman Gökhan Kara, Şevket Hasırcı ve Murat Öncel seçildi.

Hukuk Komisyonuna Gülin Varış Özlü, Süleyman Gökhan Kara, Tahir Balban,  İbrahim Onur Atbin ve Anıl Taş seçilirken, Sağlık Komisyonuna Kenan Çayan, Tahir Balban, Ahmet Örs, İbrahim Armutlu, ve Ediz Demir seçildi. Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na Mustafa Turan, Mustafa Gerçek, Metin Uçar, İbrahim Armutlu ve Gülşen Görken seçildi. Kent Ekonomisi ve Meslek Odaları Komisyonu’na Mustafa Turan, Metin Uçar, Fatih Kök, Abdülkadir Kararerkek ve Ediz Demir seçilirken Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu’na Faruk Taşkoyan, Mustafa Turan, İbrahim Onur Atbin, Tahir Yılmaz ve Ediz Demir seçildi.

Kültür ve Turizm Komisyonu’na Faruk Taşkoyan, Tülin Bozoğlu, Asuman Karakayaoğlu, Gülşen Görken ve Ediz Demir seçildi. Çevre Komisyonu’na Ufuk Aykol, Metin Uçar, Abdülkadir Karaerkek, Ahmet Örs ve Mehmet Okumuş seçildi. Engelsiz Hayat Komisyonu’na Sema Bilgi, Kenan Çayan, İbrahim Armutlu, Asuman Karakayaoğlu ve Ediz Demir seçildi. Ulaşım Komisyonu’na Ufuk Aykol, Tülin Bozoğlu, Tahir Yılmaz, Ceyhun Kınlı ve Mehmet Okumuş seçildi. Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu’na Tahir Balban, Kenan Çayan, Murat Ürün, İbrahim Onur Atbin ve Ceyhun Kınlı seçildi.

Deprem ve Afet Komisyonu’na Ufuk Aykol, Tülin Bozoğlu, Şevket Hasırcı, Ahmet Örs ve Mehmet Okumuş seçildi. Kadın Erkek Eşitliği Komisyonuna Gülin Varış Özlü, Tahir Balban, Sema Bilgi, Gülşen Görken ve Derya Coşkun seçildi. Sosyal Yardım Komisyonuna Mustafa Turan, Sema Bilgi ve Mehmet Okumuş seçildi.

MHP grubu tarafından önerilen Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu ve AK Parti grubu tarafından önerilen Gayrimenkul Satış Değerlendirme Komisyonu’nun kurulmasına da oybirliği ile karar verildi.

Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonu’na Tülin Bozoğlu, Sema Bilgi, Ceyhun Kınlı, Tahir Yılmaz ve Mehmet Okumuş seçildi. Gayrimenkul Satış Değerlendirme Komisyonu’nun üyeliklerine de Tahir Balban, Mustafa Turan, Ediz Demir, Ahmet Örs ve İbrahim Onur Atbin seçildi.

ÖDEMİŞ BELEDİYESİNİN EN UZUN  SÜREN  MECLİS TOPLANTISI OLDU.

Ödemiş Belediyesinin  aylık meclis  toplantısı  gündem maddelerinin çokluğu ve ek  2 gündem maddelerinin  ilavesi ve oy  birliği ile  kabul edilmesinin  yanı sıra  yapılan  meclis  toplantısı  Belediye Meclis  toplantı salonunda geç  saatlere  kadar devam etti.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ