Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Aktaş Barajında Mutlu Son!

Reklam

Ödemiş  Aktaş  Barajında  üreticiler ve çiftçiler nihayet  su almaya  başlaması bölgede büyük bir  sevinç yarattı.

DSİ  İZMİR  BÖLGE MÜDÜRÜ  BİROL ÇINAR VE EKİBİ ÖDEMİŞ RAHMANLAR BARAJI İNŞAATINI İNCELEDİ.

Ödemiş’e yılda 9,36 milyon m3 içme suyu sağlayacak ve 14940 dekar araziyi sulaması  beklenen   ve bir süreden  beri  üretici  ve çiftçilerin  merakla  bekledikleri  suyun  verilmeye başlaması    bölgedeki suyun kullanımından yararlanacak olan  Çiftçiler arasında  büyük bir  sevinç yarattı.

Bölgede  çok sayıda  üretici  ve çiftçinin  yararlanacağı  Aktaş  barajındaki,   su verilme  de mutlu sona  ulaşıldığını ifade eden  Ödemiş  Çiftçi Malları  Koruma  Derneği  Başkanı  Ali Bozkan  “Bölgemizde  Sekiköy, Bülbüler, Yusufdere, Şirinköy,Işık, Kayaköy, Alabaş Mevkii, Küsküt Mevkii, tamamı  ve ayrıca  İlkkurşun,  Demircili  ve Karadoğan  Mahallerinin  bir bölümünün  yararlanacağı   su  nihayet  Aktaş  barajından verilmeye  başlamıştır.  Bu  bölgedeki  su dan yararlanacak üretici ve çiftçiler  açısından büyük bir katkı sağalmayacaktır.  Bölgemizde  Başta  Beydağ  Barajı  olmak  üzere  Aktaş  barajı  da önemli  barajlardan  bir tanesidir.” dedi.

“SUYU TASARRUFLU KULLANARAK KIYMETİNİ BİLMELİYİZ.”

Aktaş barajından  kullanılacak suyun  tasarruflu  ve boşa  gitmeden harcanmasını  beklediklerini ifade eden Başkan  Ali  Bozkan “Aktaj  barajındaki su kullanacak vatandaşlarımızın  suyu tasarruflu bir şekilde kullanmalarını  bekliyoruz.  Sadece  Türkiye’de değil tüm dünyada suyun kıymeti  bilinmelidir. Bugün su olmazsa tarım olmaz tarım olmazsa   hayat biter. O bakımdan suyun  kullanılmasında  üretici  ve çiftçiler ihtiyacına  göre  hareket  ederek suyu  kullanmalarını  bekliyoruz.” dedi.

Bölgede  suyun gelmesinin  mutluluk   verici   olduğunu  ifade eden  ve bölgedeki arazi  sahiplerinden Mutahhar  Ateş “Bölgemizde Aktaş barajındaki  su vermede  nihayet mutlu  sona  ulaşılmıştır. Bu da bölgede  üretici  ver çiftçiler  arasında büyük bir  sevinç  yaratmıştır.  Bu konuda  DSİ  İzmir  Bölge  Müdürlüğü ve ekibine  katkılarından   dolayı  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ