Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Sokak Hayvanlarını Koruma Komisyonun Kurulması

Reklam

Ödemiş  Kent  Konseyi Başkanı  Mehmet  Taşlı sokak  hayvanları komisyonunun kurulmasının  son  derece  yerinde  ve  yararlı  olacağına inandığını  ifade eden  Başkan Taşlı “Ödemiş Belediye meclisinde kabul edilen ve yeni kurulan Sokak hayvanları koruma komisyonunu çok olumlu buluyorum ve bu karar için ilçe meclisimizi kutluyorum. Komisyon üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ayrıca Ödemiş Kent Konseyinde Sokak Hayvanlarını Koruma Çalışma Grubu kuruyoruz. Belediyedeki komisyonla beraber uyum içinde çalışacağımıza inanıyoruz.

Bu alanda yapılacak iş çok fazla. Olayın öznel ve yerel yanlarından ziyade sistematik olarak analiz edilip makro çözümler üzerinde durulmasının daha etkili olacağını düşünüyorum.” Dedi.

“SORUN GENEL ANLAMDA ELE ALINMALI VE ÇÖZÜLMELİ.”

Ödemiş  Kent  Konseyi Başkanı  Taşlı açıklamasının   devamında “Örneğin: Petshopların denetimi, Hayvan edinmenin ve bakmanın çok sıkı şartlara bağlanması, kaçak hayvan ticaretinin önüne geçilmesi, kamuoyunun bilinçlendirilmesi, bu konuda olumsuz davranışlara karşı baskı oluşturulması, denetim ve cezaların uygulanması vb.” dedi.

“BAKAMAYACAĞIN HAYVANI ALMA.”

Başkan  Taşlı  hayvan  komisyonu  kurulmasına ilişkin  yaptığı açıklamada “Özele inersek eğer vatandaşlarımıza şunu tavsiye etmek istiyorum. Evcil hayvan almak hayatını paylaşmak demektir. Şartlarınız uygun değilse lütfen evcil hayvan almayın ve aldığınız hayvanın bakım koruma beslemesini sonuna kadar eksiksiz yapın. Bir sezonluk ya da geçici zevk için sokak hayvanı almayın.” dedi.

“SATIN ALMAK YERİNE BARINAKLARDAN SAHİPLENİN.”

Ödemiş Kent  Konseyi Başkanı  Taşlı “Satın almak yerine hayvan barınaklarından sahipsiz kalmış canlıları sahiplenin ve yaşam paydaşınız yapın.

Yaşam paydaşlarımıza karşı vicdani görevlerimizi yerine getirmeliyiz bu arada. Aşı, besleme, sevgi ve ilgi onların en çok ihtiyaç duyduğu şeyler. Unutmayalım sokak hayvanları alınıp satılan bir eşya değildir. Onların da bir canı var ve onlar da ekosistemimizin yaşam alanlarımızın bir üyesi. Onlara merhametle yaklaşmalıyız.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ