Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Soyer’in Çağrısı Eriş’ten Karşılık Buldu!

Reklam

İZMİR’DEKİ İLÇE BELEDİYELERİ DE ‘HAVAİ FİŞEK’ KULLANMAYACAK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sakarya’da üst üste yaşanan havai fişek facialarının ardından belediye etkinliklerinde havai fişek kullanılmayacağını açıkladı. Başkan Soyer, “5 dakikalık bir gösterinin bize vereceği keyif yüzünden canlıların ölmesine, insanların zehir solumasına, havamızın, suyumuzun ve toprağımızın kirlenmesine müsaade etmeyeceğiz” diyerek, ilçe belediye başkanlarından da etkinliklerde havai fişek kullanmamaları yönünde çağrı yapmıştı. Soyer’in çağrısı kısa sürede karşılık bulurken, belediye başkanları havai fişek kullanmayacaklarına yönelik aldıkları kararı açıkladı.

Sakarya’da 3 Temmuz’da havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonucunda 7 kişi hayatını kaybetmiş, 100’ün üzerinde işçi de yaralanmıştı. Kamuoyu bu şoku atlatamadan dün de aynı fabrikanın patlamamış mühimmatını imha etmek üzereyken patlaması sonucu 3 asker şehit olmuş, 12 kişi de yaralanmıştı.

Facianın ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer belediye etkinliklerinde artık havai fişek kullanmayacaklarını kamuoyuna açıklarken, ilçe belediye başkanlarına da  çağrı yapmıştı.

İzmir’in ilçe belediye başkanlarına da seslenen Başkan Soyer, “İlçe belediye başkanlarımızı da buradan etkinliklerinde havai fişek kullanmamaya çağırıyorum. Çünkü çağdaş İzmir’e bu yakışır” demişti.

SOYER’İN ÇAĞRISI KISA SÜREDE KARŞILIK BULDU.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş: “Hep birlikte sevincimizi ve coşkumuzu paylaştığımız günlere renk katan Havai Fişek maalesef son günlerde hepimizi üzen acı olaylara yol açmıştır. Gerek son zamanlarda yaşanan acı olaylar gerekse de doğamızı koruma adına gerekli önlemler alınana kadar #Ödemiş Belediyesi’nin hiçbir etkinlik ve kutlama programında #HavaiFişek kullanılmayacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel: “Sevincimizi, coşkumuzu yaşamak için havai fişeklerin ne seslerine ne de renkli ışıklarına ihtiyacımız var. Artık gerçekleştireceğimiz hiçbir etkinlikte havai fişek kullanmayacağımızı belirtir; #SakaryadaPatlama’larda hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet dileriz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ