Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DSP Genel Başkanı Aksakal Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

DSP Genel Başkanı Aksakal Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu
Reklam

DSP genel başkanı Önder Aksakal gündeme dair  yaptığı açıklamada “Darbe kalkışmasının emperyalist sistemin Türkiye devletini topyekûn ele geçirme projesinin son aşaması olduğunu belirten Aksakal, bu kalkışmanın 100 yıl önce Mustafa Kemal öncülüğünde kanla sulanan toprakların yeniden vatan yapılmasına karşı bir intikam girişimi olduğunu dile getirdi.

Aksakal “Siyaseten politikalarına destek vermezsek bile demokratik seçimlerle başa gelmiş hiçbir yönetimin askeri darbeyle görevden uzaklaştırılmasına asla göz yummayız. Demokratik Sol Parti böyle bir mücadelenin sonrasında 12 Eylül darbecilerinden icazet almaksızın kurulmuştur. Bu duruşumuz ve düşüncemiz ilk günkü gibi kararlılıkla sürdürülmektedir.”

15 Temmuz gecesinde yurtsever, devletine ve milletine bağlı tüm vatandaşların darbeye karşı direndiğini vurgulayan Aksakal, “Vatanı ve devleti için canını siper eden güvenlik güçlerimiz ve tankların önüne yatarak, kurşunlara kendini siper ederek bu hain girişimi engelleyen yurttaşlarımız sayesinde bu plan suya düşürülmüştürHalkın meydanlara çağrılmasının darbeye karşı direncin en önemli kırılma noktasıdır.Eğer o gün darbecilerin beklediği gibi Cumhurbaşkanı can derdine düşüp ülkeyi terk etmeyi tercih etseydi sonuç çok daha farklı oluşabilirdi. Ama Sayın Cumhurbaşkanı’nın halkı meydanlara çağırması, yurttaşların da vatan bilinciyle ve demokrasiye olan inancıyla darbecilere direnmesi evdeki hesabın bozulması sonucunu doğurmuştur. Türkiye devleti uyanık durmak mecburiyetindedir. Emperyalizmin bu hevesi asla bitmeyecektir. İçimizdeki iş birlikçilerinin bu emellerine ulaşabilmek için kendi siyasi ikballerini bunların emelleriyle birleştirebileceklerini unutmamalıyız. Ama şu net olarak ortaya çıkmıştır.”  Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ