Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bergama’da 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

Bergama’da 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı
Reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bergama’da ilk tören şehitlikte düzenlendi.

Törene Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkanı Hakan Koştu, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Murat Sağlık ve protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende daha sonra şehit aileleri ve yakınları ile birlikte şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti okunup, kabirler başında dualar edildi. Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Rabbim ülkemize bir daha böylesine hain bir darbe girişimi yaşatmasın. 15 Temmuz gecesi ve geçmişten günümüze vatan savunmasında şehadete yürüyen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazi olanlara şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

KURŞUNLU CAMİİ’NDE MEVLİD-İ ŞERİF

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla hazırlanan programlarda ikinci adres tarihi Kurşunlu Camii oldu. Sosyal mesafe ve maske tedbirlerine uygun bir şekilde 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımız için Mevlid-i Şerif okundu. Dualar edildi.

CUMHURİYET MEYDANI’NDA MEHTARAN GÖSTERİSİ VE İLAHİLER

15 Temmuz etkinleri kapsamında demokrasimize tuzak kuranların hainliklerine ve FETÖ Terör Örgütü’ne karşı verilen mücadelenin 4.’ncü yılı etkinlikleri kapsamında Bergama’daki programlara Cumhuriyet Meydanı’nda akşam düzenlenecek törenle devam edilecek. 15 Temmuz Videosu’nun gösterimi ile başlayacak olan tören, Sala okunması, Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın söylenmesi, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Mevlid-i Şerif, Mehter gösterisi, günün anlam ve önemine ait konuşmaların yapılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüntülü konuşması, Muhammed Emiz Ayaz ve ekibinin semazen gösterisi ve ilahilerin okunması ile devam edecek.

BAŞKAN KOŞTU; “15 TEMMUZ’DA TUTTUĞUMUZ DEMOKRASİ NÖBETLERİ SONSUZA KADAR DEVAM EDECEK”

4 yıldır her 15 Temmuz’da, şanlı Türk tarihine altın harflerle yazılan kahramanlık destanını unutmamak, unutturmamak için meydanlarda tutulan demokrasi nöbetlerinin sonsuza kadar devam edeceğine işaret eden Başkan Hakan Koştu,”15 Temmuz 2016’da FETÖ terör örgütünün hain darbe teşebbüsü ile milletin emaneti olan silahlar, tanklar ve savaş uçakları yine milletimize, milli egemenliğimize karşı kullanılmıştı. Ancak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla yüz binlerce vatansever meydanlara koştu. Türk Halkı canı pahasına tankların önüne yattı, göğsünü siper etti ve darbeye geçit vermedi. Bu uğurda 251 şehit verdik, binlerce vatandaşımız da yaralandı. Tarih, vatanı için ölümü göze alanların kahramanlığını asla unutmayacaktır” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; “YÜZYIL ÖNCE GAZİ MUSTAFA KEMAL ÖNCÜLÜĞÜNDE YÜZYIL SONRA CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÖNCÜLÜĞÜNDE BAĞIMSIZLIK DESTANI YAZDIK”

Yaklaşık yüz yıl önce, Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde, bağımsızlık destanını yazan Türk Halkı, bir asır sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek, bölünmezliğini bir kez daha kanıtladığına konuşmasında dikkat çeken Başkan Hakan Koştu,” Aziz Türk Milleti çok büyük badireleri her zaman tek yürek olarak üstesinden gelmeyi başarmıştır. Bugün halen devam eden sayısız hain plan milletimizin iman gücü ve vatan sevgisi sayesinde bertaraf edilmektedir. 15 Temmuz bir kez daha göstermiştir ki; bu millet Çanakkale ruhunu hiçbir zaman kaybetmeyen ve vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşan cesur ve kahraman bir millettir. Allah’ın izniyle bizlerde bu vatan sevgisi oldukça hiçbir güç ülkemize zarar veremez. Rabbim birliğimizi daim eylesin, vatanımızı her türlü saldırıdan ve ihanetten korusun. Bizler, hüsrana uğrattığımız bu hain darbe girişimini asla unutmayacak ve unutturmayacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ