Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Annelerini kaybeden leylek yavruları için Belediye devrede

Annelerini kaybeden leylek yavruları için Belediye devrede
Reklam

Bergama Belediyesi ekipleri anneleri ölen 3 leylek yavrusunun sağlık durumlarını yerinde tespit etmek ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için elektrik dağıtım şirketiyle birlikte değerlendirme çalışması yaptı.

Bergama’nın 119 kırsal yerleşim yerinden birisi olan Doğancı Mahallesi’nde bulunan yavru leylekler, elektrik dağıtım şirketine ait sepetli araçla yaklaşık 20 metre yükseklikte yavrular yerinde görülerek yapılan tespitler neticesinde leylek yavrularının sağlıklarının gayet iyi olduğu hatta yemek ve su getiren ekibi görünce yuvadan yavru leyleklerin uçarak araç ve mahalle üzerinde sevinç turları attıkları gözlendi.

 Yuvada bulunan leyleklerin su ve yemek ihtiyaçları için günde 3 defa mahalleye giden vefakar elektrik dağıtım şirketi işçileri, anneleri ölen üç leylek yavrusuna gözleri gibi bakıyor. Sepetli araç yardımıyla her türlü önlem alındıktan sonra yuvaya doğru harekete geçiliyor ve leylekler günde 3 öğün balık verilerek besleniyor. Mahalle sakinleri, annelerini kaybettikleri gün leylek yavrularının gagalarıyla tuhaf sesler çıkararak adeta kendilerine haber verdiklerine dikkat çektiler.  Son günlerde yaptığı yardımseverlikle ulusal ve yerel basının ilgisini çeken elektrik dağıtım şirketi çalışanı Erkan Serbest, “Yavru leyleklerin 4 ay önce annelerini kaybettikleri haberi bizlere ulaştı. Mahalle sakinleri yüksekte bulunan yuvaya çıkamadıkları için bizler günde üç öğün yavruları beslemeye başladık ve bu günlerde artık bu beslemenin sonlarına geliyoruz. Şu anda sizlerin de gördüğü gibi leylek yavruları yuvadan çıkarak mahalle üzerinde uçuyorlar ve etraftan kendilerinin de bulduğu yiyeceklerle besleniyorlar bu durum bize mutluluk veriyor” dedi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ