Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayındır’da 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma Programı Yapıldı

Reklam

Bayındır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı Kani Bey Parkı’nda gerçekleştirildi. Programa Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan Kamu kurum amirleri ve Bayındırlılar katıldı. Saat 22.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuran-ı Kerim Tilaveti, İlçe Müftüsü tarafından okunan dua ile devam ederek Demokrasi Nöbeti ve saat 00.13’de okunan Sala ile son buldu.

“TÜRK MİLLETİ OLARAK BEDELİ FAZLASIYLA ÖDEDİK”

Bayındır  İlçe  Kaymakamı  Mehmet Ali Öztürk “Şunu unutmamak lazım bu tür belalar ,bu tür hainliklerin her daim olabileceğini bilmemiz gerekir. Bu bakımdan her daim zinde ve hazırlıklı olmalıyız. Tarihe şöyle bir baktığımızda 15 Temmuz’un emsali yok ama sayısız hainliklerle karşılaşmış bu devlet, bu millet ama çok şükür aziz milletimizin cesaretiyle bu belaların üstesinden geldik ve geleceğiz de. Ben he zaman şunu söylüyorum zor bir coğrafya maalesef bedeli ağır bir coğrafya biz bu bedeli Türk milleti olarak her daim fazlasıyla ödedik. Bundan sonrada ödeyeceğiz, bu bakımdan en büyük silahımız zor şartlarda Dünya görüşümüz ne olursa olsun ,siyasi görüşümüz ne olursa olsun hep bir ve beraber olabilmemiz, biz bir ve beraber olduğumuz sürece, farklılıklarımızı bir tarafa bıraktığımız sürece hiçbir güç bizi yıkamayacak ve bölemeyecek ben buna yürekten inanıyorum.   Bu bakımdan her şeyden evvel ekonomimizle, eğitimimizle her anlamda güçlü olacağız ve daha iyisi olacağız. Coğrafyamıza bakınız Doğu Akdeniz ortada, bir taraftan Suriye, Irak ortada, Avrupa’nın durumu ortada her kes bir nevi bileyenmiş Türkiye’nin gücünü kırmaya istiyorlar. Biz daha güçlü olacağız biz güçlü olduğumuz sürece, bir ve beraber olduğumuz sürece bizi kimse bölemeyecektir.” Dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR COĞRAFYA’DA YAŞIYORUZ.”

15  Temmuz  Demokrasi Milli Beraberlik  Günü  etkinliğinde gecenin mana ve önemini  anlatan  konuşmayı   yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen konuşmasında ”4 yıl önce 15 Temmuz akşamı, hiç ummadığımız bir anda bizim paralarımızla, vergilerimizle alınan silahlar üzerimize doğrultuldu. Çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz, hamdolsun. Herkesin gözü Türkiye’nin üzerinde… Bu nedenle oynanan benzer oyunları daha önce de gördük. Çanakkale Savaşı’nda olduğu gibi, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, 15 Temmuz’da olduğu gibi; bu bir birlik beraberliğimiz olduğu sürece her zaman üstesinden geliriz. 15 Temmuz’da Cenab-ı Allah yardım etti, Cumhurbaşkanımızın “Meydanlara” kelimesi ile 81 milyon vatandaşımız bir destan yazdı. Büyük bir cesaret ve kahramanlıkla kendini merminin önüne, kendini tankın önüne attı. 251 vatandaşımız şehit oldu, Allah rahmet eylesin. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da rahmetli olan, vatanı ve milleti için canını veren tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize Allah şifa versin, ömürlerini uzatsın. Onların sayesine burada rahat nefes alabiliyoruz.” dedi.

Bayındır  İlçesinde gerçekleşen  gecede 15  Temmuz Hain darbe  girişimini anlatan video gösterimi  ve  tüm şehitler  için dua  töreni  gerçekleşti. Geceye  Bayındırlılar  büyük ilgi  gösterdiler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ