Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş Eğitim Bir-Sen Temsilciliği Şehitler İçin Lokma Döktürdü

Ödemiş Eğitim Bir-Sen Temsilciliği Şehitler İçin Lokma Döktürdü
Reklam

“EĞİTİM KONUSUNUN ULUSAL GÜVENLİK MESELESİ OLDUĞU  15 TEMMUZ  DA BİR KEZ DAHA ANLAŞILMIŞTIR.

Ödemiş Eğitim Bir-Sen temsilciliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Ödemiş Öğretmenevi önünde lokma döktürdü. Programa Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kocaağa, Milliyetçi Hareket Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu,Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Tahir Yılmaz, TÜGVA Başkanı Halil Akgün, ÖDİHAD Başkanı İsmail Gülşen, Ödemiş Belediyesi Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı. Programda konuşma yapan Mahmut Altay şunları söyledi; ”15 Temmuzda hem gururu hem hüznü ikisini bir arada yaşamaktayız.Vatanına Milletine Bayrağına sahip çıkmak adına sevdikleriyle helalleşip,sağına ve soluna bakmadan sokağa çıkan  251 kardeşimizin şehit olmasının hüznünü yüreğimizde yaşıyoruz. Aynı zamanda mevzu vatan olduğunda binlerce kişinin sokağa dökülerek darbe girişimi hüsrana uğratmasının haklı gururunu yaşıyoruz.

15 Temmuz hain darbe girişimi ile eğitim konusunun ulusal bir güvenlik meselesi olduğunu bir kez daha anlaşılmıştır. Aile bağları kopartılan çocuklarımızı yurt dışına tahsile diye gönderip, devletine karşı silah doğrultan bir canavara dönüştürmek, kartalı kendi tüyünden yapılmış ok ile vurma girişimidir. Ağızlarındaki meşhur özgürlük söylemleri ile emperyalizmin esiri olduklarını göremediler. Bu çocukların fikirleri de düşleri de bizden farklıydı. Onun içindir ki biz eğitimcilere düşen en önemli görev milletine ve mukaddesatına bağlı bir nesil yetiştirmektir. Bu hususta hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadık kapılmaycağız. Rehberimiz Kuranı Kerimde buyurulduğu üzere “Yılmayınız, üzülmeyiniz, iman etmişseniz üstün olan sizlersiniz” ayeti kerimesi bizler için her dem yenilenme vesilesidir.

Milletimiz 15 Temmuzda şehit olan Ömer Halis Demir’i, Şehit Yasin Naci Ağaroğlu’nu ve 251 şehidimizi asla unutmayacaktır. Milletimizin unutmayacağı bir başka hususta 15 Temmuz gecesi “hele bir sabah olsun, Ona göre mevzi alırız” diyenleri  de asla ve katta unutmayacaktır.

Ödemiş Eğitim Bir-Sen Başkanı Mahmut Altay’ın konuşmasının ardandan İmam Hatip Mehmet Ali Çetin tarafından dua okundu.

Program lokma ikramının ardından sona erdi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ