Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÇED Toplantısına Tepkimizi Sürdüreceğiz

ÇED Toplantısına Tepkimizi Sürdüreceğiz

Bayındır  İlçesinde Kızıloba ve Sarıyurt  mahallelerine yapılması  planlanan Kurşun ve Çinko madeni ile ilgili  bir özel  firmanın  yerini  genişletmesi  amacıyla  bölgedeki  yerlerde çalışma yapması konusunda  ÇED toplantısını  yaptırmayacaklarını dile getiren her iki mahallenin  muhtarları  önümüzdeki  günlerde konunun  takipçisi  olacaklarını  dile getirdiler.

Sarıyurt Mahalle  Muhtarı  Tacettin  Çakırcan “Bizler her iki köy alkı olarak  bu yapılacak ÇED toplantısına  karşı  gerekli  tepkimizi  sonuna  kadar göstereceğiz. Çünkü  bölgemiz  bir   tarım bölgesidir.  Özel firmaya karşı bu konudaki  tepkimiz nettir. Bizler bu bölgede  tarım  ürünlerine  zarar  verecek konularda   halkımızla  birlikte  tepkimizi  göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

Kızıloba Mahallesi  Muhtarı Mehmet Gelir bu konuda ilgili firmanın yine de bir takım  girişimleri yapmaları  karşısında  konuya  asla  duyarsız kalmayacaklarını  dile getirirken “Bu  topraklarda  yılın dört mevsimi  üretim yapılmaktadır. Bölgemize böyle  bir tehlikenin  yaşanmasına asla sessiz  kalmayacağız.  Ayrıca  her iki köyümüz  dışında  Ödemiş ve Turgutlu  gibi çeşitli dernek  ve platformdan gelerek    maden genişletme çalışmasına karşı bizlerin yanında olanlara  ayrı  ayrı  teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ