Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Kökmen Davasında 13. Duruşma Görüldü

Kökmen Davasında 13. Duruşma Görüldü
Reklam

ÖDEMİŞ ADALET SARAYI

Ödemiş Kaymakçı Mahallesinde 15 Aralık 2017 tarihinde Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen cinayetinin 13. Duruşması Ödemiş Adliyesinde görüldü.

Suça sürüklenen çocukların yaşı ufak olması nedeniyle, basına kapalı  olarak görülen davaya Öldürülen Okul Müdürü Ayhan  Kökmen’in eşi Ayfer Ümmü Kökmen ve  aile  yakınları ile Adliye dışında Kökmen ailesine destek amacıyla Kökmen’in bazı okul  müdür arkadaşları ve eğitimciler  katıldı.

13. DURUŞMADA SAVCILIK MÜTELAASI OKUNDU

Ödemiş  Adliyesinde Ağır  Ceza  Mahkemesinde  görülen davanın 13. Duruşmasında adli tatil olması nedeniyle asıl hakim heyeti duruşmaya katılmadı.

Duruşma öncesinde alınan  bilgiye göre  3-4 gün önce dosyaya savcılık makamının esas hakkındaki mütelaa yansıdı. Dün görülen davada yazılı olarak duruşmada bu mütelaa okundu. Sanıklara, suça sürüklenen çocuklara ve aleniyet kazandığı  bildirildi.

ESAS HAKKINDA MÜTELAA NEDİR?

Duruşmaya katılan savcılık makamının tüm yargılama sürecinde edindiği izlenimlerden sonra son aşamada sanıklara verilmesi cezayı açıkladığı görüşe mütelaa Deniliyor. Savcının istediği cezalar kapsamında suça sürüklenen, öncelikle cinayeti işleyen bu elim olayı işleyen ve S.S.karışan çocuklar ile  birlikte bu işi yapan, o iki çocuğa tasarlayarak bir de, kamu görevinden dolayı maktül Ayhan Kökmen’i  öldürmekten ceza istendiği  bildirildi.  Tasarlayarak ve kamu görevinden olduğu için en yüksek ceza istendi. Çocuklardan birinin babası olan sanık B. Y’ye   çocukları bu işe azmettirdiği için tasarlayarak ve kamu görevinden dolayı bir kişinin öldürülmesine azmettirmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendiği bildirildi.

DAVA 13 KASIM 2020 TARİHİNE ERTELENDİ

Ödemiş Adliyesinde  görülen  ve kamuoyunu yakından ilgilendiren Kökmen davasının  duruşmasında mahkeme  heyeti  tarafından  duruşmanın 13 Kasım 2020 tarihine  ertelenmesine karar  verilirken, ayrıca  önümüzdeki duruşmaya  kadar istenen

dijital rapor var. Yani sanıkların  telefonlarından alınan materyerlerle, datalarla ilgili bir rapor bekleniyor. Bunun bir kısmı geldi, son bir kısmı kaldığı ancak önümüzdeki duruşmaya kadar bu eksikliğin tamamlanacağı bildirildi.

14. DURUŞMADA KARAR ÇIKMA OLASILIĞI VAR.

Ödemiş’te  kamuoyunun gelişmeleri  yakından takip  ettiği Kökmen’in  cinayet  davası ile ilgili  olarak  bugüne  kadar  yaklaşık 55 tanık  dinlendiği  bunun  yanında olaya  ilişkin  güvenlik  kamera  kayıtları ve çeşitli  delillerin  mahkemeye  sunulduğu  ve mahkeme  heyetinin,   Adli  Tatil sonrasına ertelenen ve   yaşanan  cinayetle  ilgili  olarak  tüm tanık ifadeleri ve  çeşitli  deliller  konusunda  olayı  titizlikle üzerinde  durarak   mahkeme  heyetinin   büyük bir  olasılıkla karar aşamasına doğru duruşmanın   sonuçlanması  konusunda kararı vermesi beklendiği  bildiriliyor.

OLAYIN  GEÇMİŞİ

Ödemiş’te  Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi  okul müdürü Ayhan Kökmen, 15 Aralık 2017’de, odasında, öğrencilerinden İ.P.’nin pompalı tüfekli saldırısı sonucu  yaşamını yitirmişti.

Jandarma Okul müdürü Ayhan Kökmen’in öldürülmesi ile ilgili olarak  olayın ardından, hakkında disiplin soruşturması bulunan 11’inci sınıf öğrencileri İ.P. ile, arkadaşı U.Y ve babası B.Y’yi, gözaltına, almıştı. Devam  eden   duruşma  kapsamında  3kişinin  tutuklukları  devam ediyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ