Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş’te Orman Yangını Korkuttu

Reklam

Ödemiş Süleyman  Demirel Mahallesinde yapımı  devam eden TOKİ Toplu Konut  İnşaatının  yakınında başlayan Orman Yangını yürekleri ağza getirdi.

TARIM  VE ORMAN  BAKANI BEKİR  PAKDEMİRLİ YANGIN SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINI  YERİNDE İNCELEDİ

Ödemiş’te başlayan orman yangını bir anda rüzgarında etkisiyle bölgeye  yayıldı. Yangın   haberini alan Tarım ve Orman  Bakanı Bekir  Pakdemirli bölgeye gelerek  helikopter ile yangın söndürme çalışmalarını  koordine etti.

Yangın akşam saatlerine kadar devam ederken  yangına  İzmir Orman  Bölge  Müdürlüğüne bağlı  6 Helikopter, İzmir Orman  Bölge  Şefliği   ve İzmir Büyükşehir  Belediyesi  ve Ödemiş Belediyesi  Yangın  söndürme  araçlarıyla  yapılan   müdahale sonucu  yangın  akşam  saatlerinde   kontrol altına alındı.

YANGIN  SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI UZUN  SÜRE  DEVAM  ETTİ.

TOKİ  toplu konutlarının  hemen   arka  bölümünde ormanlık alanda başlayan yangın rüzgarın etkisiyle bir anda büyüdü. Yangına ilk  etapta toplu  konutlarının bulunduğu alandan Ödemiş Belediyesine  ait   su  tankeri  kamyonu  güçlükle  girebildi.  Ancak bu bölgeden  diğer   yangın  söndürme araçları  bölgeye  giremeyince  hemen  havadan  müdahale  istendi.

SİTE  SAKİNLERİ YANGINI ÜZGÜN GÖZLERLE İZLEDİLER.

Ormanlık alan içinde başlayan yangın Ödemiş Belediyesi  Ahrandı Belediye Gazinosuna  kadar ulaşırken  çıkan yangını etrafından  bulunan  Ödemiş Şoförler  Sitesi  sakinleri ve   etrafındaki  bazı site  sakinleri  evlerinden  dışarıya  çıkarak  yangını üzgün  gözlerle  izlediler.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ