Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemiş ve Kiraz’da Su Sıkıntısı

Reklam

Kurban  bayramında  Kiraz’ın bazı mahallelerinde ve  Ödemiş’in merkez mahallelerinde bayram  arifesinde ve  bayram sabahına kadar devam eden  su  kesintileri her iki ilçe  halkını mağdur etti.

Ödemiş’te Kurban arifesi gününde, gündüz saatlerinde haber verilmeden başlayan su kesintisi ile birlikte hem vatandaşlar hem de esnaflar mağdur oldular.

KİRAZ’DA BELEDİYE TANKERLE VATANDAŞIN SU İHTİYACINI KARŞILAMAYA ÇALIŞTI.

Kiraz’da bazı mahallelerin su kesintisi Kurban Bayramı arifesinde ve daha  sonra da devam  etti. Vatandaşların imdadına  Kiraz  Belediye Başkanı  Saliha  Özçınar talimat  vermesiyle tankerlerle  vatandaşların  su ihtiyacı  karşılanmaya  çalışıldı.

ÖZÇINAR VATANDAŞLARIN KURBAN BAYRAMINDA SUSUZ KALMASINA TEPKİ GÖSTERDİ. 

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar “Kiraz’ın hemen hemen çoğu mahallerinde ciddi anlamda su sıkıntısı  yaşanıyor. Kiraz  Belediyesi  olarak  Covid-19’la mücadele edilmesi, hijyenin en üst seviyede sağlanması  gerekirken, böyle  bir ortamda  maalesef vatandaşlarımız  susuzlukla  mücadele  etmektedir. Büyükşehir’in sorumluluk alanı olduğu için ya da farklı parti olduğu için değil, bizim sorumluluk alanımız olmuş olsa samimi söylüyorum, biz hemen vatandaşımızın sorununa çare bulmak isterdik. Evde bir gün su akmadığı zaman çekilen çileyi hepimiz biliyoruz, ama gelin görün bu konuda İzmir  Büyükşehir  Belediyesine  bağlı  İZSU ekipleri  tek bir adım atmazken bizler tankerlerle tüm köylere  su  yetiştirmeye çalışıyoruz. Allah bu zulmü bu vatandaşlara gösterenlere gereken dersi verecektir.

Susuzluk ile ilgili ne kadar sıkıntınız varsa fotoğrafla ve video ile sosyal medyada paylaşın ve beni de  etiketleyin. Onlar utanmıyorsa yaptıklarından sizde utanmayın paylaşmaktan. At sırtında dünyayı fethetmek kolaydır. Zor olan inip onu yönetmektir. Sırf Ak partiye oy verdikleri için cezalandırdıkları köylerimiz ve gelinen son nokta İzmir’i yönetmek Alsancak’tan kordon boyu Çav Bella ile zıplamayla olmaz. Su akıtacaksın su. Bu sıcak yaz günü gerek insan sağlığı gerekse hayvancılıkla uğrasan vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Gece gündüz hizmetinizdeyiz Su işi Büyükşehir’in yani malum zihniyetin işi olsa da, sizler için gece gündüz hizmetindeyiz.” Dedi.

“KURBAN BAYRAMI ARİFESİNDE SU KESİNTİSİ BİZLERİ MAĞDUR ETTİ.”

Ödemiş’in Hürriyet Mahallesinde kahvehane işletmecisi Emin  Korkmaz Kurban arifesi  ve devamında yaşanan  su kesintileri nedeniyle  maddi ve manevi  zarar gördüklerini  ifade etti.  Korkmaz “Kurban  arifesinde  Büyükşehir  Belediyesine  bağlı İZSU  ekiplerinin  uyguladıkları  bilinçsizce  su kesintisi  nedeniyle  işyerimizde  doğru  düzgün  bir temizlik  yapamadık.  Bunun yanında bardaklarımızı yıkayacak su bulamadık. Daha önceden su kesintisi olacak diye söylenseydi esnaflar  olarak ona   gerekli  tedbiri alırdık. Bayram arifesinde gün boyunca ve gecesinde kesinti yetmiyormuş gibi bir de  Bayramın 1.  Günü yine aynı şekilde su kesintileri  devam etti. Hiçbir  esnaf  veya  vatandaşlar bunu asla  hak   etmiyorlar. Bu bayram arifesinde gündüzünde başlayan su sıkıntısı en büyük kabusumuz oldu.  Bir yandan işyerimizi suyla en iyi şekilde temizlemek için çalışma yapmayı planlarken ani su kesintisi ve devamın da yaşanan  kesintiler bizleri üzdü. Bu konuda  İZSU  ekiplerinin   daha duyarlı  olmalarını  bekliyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ