Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Bayraklı’da 44 parka yeni oyun grubu

Reklam

Bayraklı Belediyesi, ilçeye bir yandan yeni parklar kazandırırken bir yandan da mevcut parkları baştan sona yeniliyor. Çalışmalarını pandemi sürecinde de sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki 44 parkın eskiyen oyun gruplarını yenileyecek.

Bir yılda, ilçeye 10 yeni park kazandıran ve 32 parkı da tamamen yenileyen Bayraklı Belediyesi, 44 parkın daha oyun gruplarını değiştirecek. Konuyla ilgili hazırlıklarını tamamlayan ekipler, ihale sürecinin ardından çalışmalara başlayacak.Uygulama kapsamında 2 adet engelsiz oyun grubu ve 6 adet minik oyun grubunun da yer aldığı toplam 44 adet çocuk oyun grubu baştan sona değiştirilecek. Söz konusu parklara, 125 adet bağımsız oyun elemanı, 2’si engelsiz olmak üzere toplam 10 takım dış mekan spor aleti ve kent ekipmanları yerleştirilecek. Yürüyüş yolları ve mevcut oyun alanlarında son 1 yılda toplam 12 bin metrekarelik kauçuk zemin kaplaması yapan ekipler, yeni çalışma kapsamında parkların zeminine 3 bin metrekarelik daha kauçuk serecek.

“Bayraklı en iyisini hak ediyor”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “İhtiyaç olan tüm parkları yenileyerek, daha da güzelleştirmek istiyoruz. Göreve geldiğimizden bu zamana kadar parklarımızın ihtiyaçlarını tespit ettik ve öncelik sırasına göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bayraklı halkı her şeyin en güzelini, en iyisini hak ediyor. Bu doğrultuda ilçemizin parklarını, yollarını, sosyal alanlarını en iyi hale getireceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ