Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

100 Yıllık Tarihi Parkta Çocuk Oyun Grubu Yok!

100 Yıllık Tarihi Parkta Çocuk Oyun Grubu Yok!

Ödemiş İlçesinin gözde mahallelerinden Üç Eylül Mahallesinde  bazı mahalle  sakinleri Ödemiş  Belediyesinden hizmet  konusunda  duyarlılık  bekliyor.

Mahallenin  Gençlik Caddesi üzerinde  bulunan   ve uzun  zamandan bu yana parkta  bulunan pıtraklardan  yeni  kurtulduğunu  dile getiren mahalle  sakinleri  mahalledeki çocuklar için boş  olan  parka oyun  gruplarının  yerleştirilmesini istediler.

Üç  Eylül  Mahallesi muhtar azalarından  Hasan  Taşkan  mahallelerinde bulunan  tarihi  parkın otlarının  uzun bir aradan sonra  yeni temizlenebildiği dile  getirirken  “Mahallemizde  bulunan  ve içi boş  olan  parkın içinde uzun süreden beri olan pıtrak  otlardan  henüz  belediye  ekipleri tarafından  yeni  fark edildi.  Bu konuda  Mahalle  muhtarımız  Bekir Uşaklı   uzun  zamandan beri  girişimleri vardı. Ama  bu konuda  Belediye ekipleri  biraz  ağır  davrandılar.  Her mahalleye   her  vatandaşa  eşit hizmet  verilecekse  o zaman bizim  mahallenin sorunlarına da,  zamanında  eğilmesi  gerekiyor.” dedi.

“OTLAR TEMİZLENDİ  AMA  ÇOCUKLAR İÇİN OYUN  GRUBU  YOK”

Üç Eylül Mahallesi Muhtar azalarından  Hasan Taşkan   tarihi parkta  uzun zamandan beri  oyun  gruplarının  bulunmamasından dolayı  bunu büyük bir eksiklik olarak gördüklerini ifade etti.

Taşkan “Bazı mahallelerde  çocukların  az  olduğu yerde  bile birden  fazla   oyun  grupları  var.  Bu konuda bizler  üvey evlat  değiliz. Bizim mahallenin  çocuklarının  oynamaya hakkı  var.  Bu konuda   hangi  belediye olursa  olsun. Bir an önce  Mahallemizdeki bu parka oyun grubu  konmasını istiyoruz” dedi.

Mahalle  sakinlerinden  İbrahim Fırtına “Mahallemizdeki bu boş parkta çocuklar  oyun grubu  olmamasından dolayı  mağdur  oluyorlar.  Oyun  grubu  konulması  içinde muhtarımız  Bekir Uşaklı’nın birden fazla  girişimleri var.  Ama sonuç  olarak bu kadar  yapılan girişime  Ödemiş Belediyesinden ses  yok.  Ödemiş  Belediyesi  veya  Büyükşehir  Belediyesinden  bir an önce  çocuk oyun  grubunun bu parka   konulmasını  istiyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ