Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sürekli, Su Zammıyla Birlikte Ulaşıma Yapılacak Zam Konusuna Değindi

Sürekli, Su Zammıyla Birlikte Ulaşıma Yapılacak Zam Konusuna Değindi

Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; suya 1 Eylül’den itibaren yüzde 11,76 zam yapılmasına ilişkin kararı eleştirirdi.

Sürekli “Su meselesinin İzmir için azaba dönüştürülmektedir. İzmir Aşkıyla suya 2. zam;  tam bir çelişki! Susuz bırakmak, suyu pahalıya satmak, insanın sevdiğine en son yapacağı eziyet. İzmir su kesintilerine çözüm beklerken, ‘Vur abalıya’ yaklaşımını hak etmiyor. Su sınavı ile eziyet bu. Dermanlar mı köstekler mi anlayamadık! Derman mı, köstek mi?”

Foça ve ardından Dikili’de arka arkaya yaşanan su kesintileri ile birlikte vatandaşın çektiği eziyeti hatırlatan Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, konuşmasının  devamında “İzmir’i arozöz kuyruklarına mahkum edip 50 yıl öncesine götürenlerin, yine İzmir’e 2. su zammını hak görmelerini anlamak mümkün değil. Göreve geleli henüz 16 ay olmuş; 3. aylarında açıklayamadıkları bir su kesintisi, İzmir’in üçte birini felç etmiş; son iki ayda Foça ve Dikili’de yine açıklayamadıkları bir kesintiyle, binlerce İzmirli su sınavına ve kuyruk izdihamına tabi tutulmuş! Bu zaman içinde de yüzde 30’a varan bir su zammı yapılmış! Halk belediyeciliği, derman belediyeciliği dediler; İzmir aşkı dediler ama biz dermanlar mı köstekler mi anlayamadık! İzmir’e su sınavı ile eziyeti reva görüyorlar. İzmir hiç hak etmediği bir yaklaşımı karşısında buldu.” dedi.

Haber : Turgay  Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ