Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

KUŞADASI’NDA 24 SAAT KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Reklam

Kuşadası’nda, korona virüs tedbirleri kapsamında halkın yoğun olarak bulunduğu kafeterya, kahvehane, lokanta, market, kuaför gibi iş yerleri ile piknik ve plaj alanlarında denetim yapılıyor.

Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlerin yerine getirilip, getirilmediğini tespit etmek için, İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleriyle gerçekleştirilen denetimler Kuşadası’nda aralıksız devam ediyor.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel başkanlığında kurulan 300 kişilik 14 ekip aralıksız denetim yapıyor. Kuşadası sınırları içerisinde bulunan tüm kamuya açık, kamunun yararlandığı mekanlar, piknik yerleri ve plajlar denetleniyor.

Yaz aylarında Ülkenin değişik yerlerinden ve yurtdışından gelenlerin yoğun olduğu Kuşadası’nda gündüz plajlar ve piknik alanları, akşam sahil ve caddelerdeki insanlar maske takılması ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarılıyor, uyarılara uymayanlara cezai işlem yapılıyor.

Denetimlerde, halkın yoğun olarak bulunduğu kafeterya, kahvehane, lokanta, market, kuaför gibi iş yerleri ile piknik ve plaj alanlarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyup uyulmadığı denetleniyor. Denetimler sırasında maske takmayanlar sosyal mesafeye uymayanlar uyarılırken, kurallara uymayan işletmelere ceza kesiliyor.

Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası’nda denetimlerin aralıksız devam ettiğini, amaçlarının insanlar arasında huzursuzluk yaratmak olmadığın belirterek şunları söyledi. “İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda 14 ekiple yaklaşık 300 personelle ilçemiz sınırları içerisinde bulunan tüm kamuya açık, kamunun yararlandığı mekanlar, piknik yerleri ve plajlar denetleniyor. Bu denetimler vatandaşlarımız açısından farkındalık yaratan denetimlerdir. Maske, sosyal mesafe ve hijyene uymayan mekanlar ve vatandaşlar kibarca uyarıldı. Amaç burada yaptırım uygulamak değil ama çok gerekli olanlara da mevzuatın gerektiği yaptırımlarda usulünce gerçekleştiriyoruz. Hizmet alan vatandaşlarımız ve hizmet veren işletmelerimiz daya duyarlı, özdenetim ve otokontrol anlayışı çerçevesinde hareket etmek suretiyle koronavirüs e karşı etkin önlemler almayı amaçlıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ