Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Aksoy, İlk Halk Toplantısını Kültür Merkezinde Gerçekleştirdi

Reklam

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy Ödemiş Belediye Kültür Merkezi salonunda kamu  kurum müdürleri ve İlçedeki merkez ve mahalle muhtarlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yapılan Halk toplantısına gerçekleştiren Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy gündemle ilgili olarak en çok Ülkemizde ve bir çok dış ülkelerde etkisini  gösteren Covid-19 ile ilgili konularda   önleyici tedbirlerin  alınmasına  dikkat çekti.

“COVİD-19 VİRÜS SALGINI KONUSUNDA GEREKLİ HASSASİYETİNİ GÖSTERİN”

Ödemiş Belediye  Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen Halk Toplantısı buluşmasında konuşan Kaymakam Fatih Aksoy “Geçtiğimiz günlerde göreve  başlamış bulunmaktayız.  Son aylarda  yaşanan  Covid-19 virüs  salgınına dikkat çekmek istiyorum. Bu konuda mahallerimizde gerekli hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. Gerek maske, gerek dezenfektan ve temizlik hususlarında muhtarlarımızın üzerine düşen görevi yaptığını düşünüyorum. Yaptığınız iş kamu görevi, bu konuda sizlerin desteklerini bekliyoruz. Mahalle denetmenleri kurduk bazılarınıza ulaşmış bazılarınıza ulaşmamış olabilir. Mahallenizde pozitif vaka varsa, pozitif vakayla temas olmuş biri varsa, sağlık bakanlığımızın görüsü şuanda pozitif vakaların evde tedavi edilmesi yönündedir.” dedi.

“BURADA BU HASTALIK KONUSUNDA EN BÜYÜK GÖREV MUHTARLARIMIZA VE EMNİYET GÜÇLERİMİZE DÜŞÜYOR.”

Aksoy  “Son iki aydır pozitif vakalarda çok fazla semptom yaşanmaya biliyor yaşı 60’ın üzerinde kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için tehlike arz ediyor. Bu hastalık ciğerlerimize saldırıyor. O yüzden sadece yaşlı yada kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız değil, Bu hastalığı geçiren gençlerimiz belki 20 sene sonra Koah hastası olacak, gençlerimizin de çok dikkatli olması gerekiyor. Gerek muhtarlarımız gerek memurlarımız vatandaşlarımız hepimiz gerekli mücadeleyi yapacağız.” dedi.

“SALGIN KONUSUNDA HER MAHALLE İÇİN ÖZEL EKİPLER OLUŞTURDUK”

Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy Ödemiş Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Halk Toplantısı, buluşmasında yaptığı konuşmasının devamında “Ödemiş Kaymakamlığı olarak her mahallede ekip oluşturduk. Emniyetten Jandarmadan birer kişi olmak üzere  iki muhtar azamızla birlikte, her mahalleye bir ekip kurduk. Burada en büyük görev muhtarlarımıza ve emniyet güçlerimize düşüyor. Bir de imamlarımız olacak. Mahallemizde bir tane pozitif vaka olduğu zaman il sağlık müdürlüğü, ilçe sağlık müdürlüğüne iletecek. Bundan sonraki önümüzdeki süreçte her mahalleyi tanımak açısından çeşitli ziyaretler gerçekleştireceğim.” mesajını verdi.

Ödemiş Muhtarlar derneği başkanı Nihat Savuran Yapılan  toplantıyı değerlendirerek “Kaymakamımız Fatih Aksoy beyefendi. Günümüzde yaşanan Covid-19 virüs salgınına güzel ve anlamlı bir şekilde dikkat çekti.  Kaymakam  Aksoy’un  verdiği mesaj çok önemli bu konuda  bizlere ve her mahallemizde görev yapan muhtarlarımıza önemli görevler  düşüyor. Her muhtarımız  kendi  görev ve sorumluluk bölgesinde,  Covid-19 virüs  salgınına karşı  dikkatli olması  alınacak olan tüm tedbirlerde önleyici bir kuvvet olarak görev ve sorumluluğunu  yerine getirmesini bekliyoruz. Bunu da kaymakamımız Aksoy  neler yapılması  gerektiğine güzel bir şekilde dikkat çekti. Durum gerçekten sayılara ve vakalara  bakıldığında ciddi olduğunu  görüyoruz. Bu konuda  herkesin  kendi üzerine düşen görevi yapmalarını  bekliyoruz.” dedi.

Ödemiş Belediye  Kültür Merkezinde gerçekleştirilen halk toplantısına Kaymakam Fatih Aksoy’un yanı sıra Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge, Ödemiş İlçe Jandarma  Komutanı  Yüzbaşı Hüsnü Korkmaz, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü  Bahattin Gengörü, Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran  olmak üzere, ilçedeki çeşitli kamu  kurum  Ödemiş Merkez  ve  Mahalle muhtarları  yapılan  toplantıya katılım sağladılar.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ