Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Gezici Kütüphane Beydağ’da

Reklam

İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir’e bağlı bir çok ilçede devreye soktuğu gezici kütüphane hizmeti Beydağ çarşısında hizmet vermeye başladı.

Beydağ  Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar “Gezici Kütüphane 7’den 70’e herkes kitaba ulaşsın diye ilçemizde, çarşı meydanında, Gezici Kütüphane’ye üye olan herkes 21 gün boyunca ödünç kitap alabilecek. Herkesi Gezici Kütüphane’yi ziyarete bekliyoruz.” Dedi.

GEZİCİ KÜTÜPHANE İLÇELERDE HİZMETİNİ SÜRDÜRECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 500’er kitapla hizmete başlayan ve özel olarak tasarlanan iki gezici kütüphanesi İzmir’in köylerini 21 günde bir ziyaret edecek. Kütüphanenin ziyareti ilçe belediyelere ve muhtarlara önceden bildirilecek. Ayrıca kütüphanenin programları, Kültür ve Sanat Dairesi’nin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak paylaşılacak. Gezici kütüphaneye üye olan herkes, 21 günlük dönemlerde ödünç kitap alabilecek. Gidilen köy ve mahallelerde, yazar ve okur buluşmaları, drama atölyeleri, çocuklarda okuma alışkanlığı üzerine ebeveyn eğitimleri gibi okumayı özendiren etkinlikler düzenlenecek. Çağdaş Drama Derneği ile yaratıcı drama yöntemiyle okumayı özendirici atölyeler yapılacak. Gezici kütüphanenin hizmet verdiği yerlerde okuyucular, kendi telefon veya bilgisayarlarından e – kütüphane hizmetinden yararlanabilecek. İlk hizmetine Ödemiş’ten başlayan gezici kütüphanenin sonraki durakları Tire, Beydağ, Bayındır, Selçuk, Menderes olacak. Ziyaret planı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından duyurulması  bekleniyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ