Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖKK, İZSU Katı Atık Arıtma Tesislerinin Çalışmalarını İnceledi

Reklam

Ödemiş’te toplum yararına sosyal sorumluluk proje çalışmalarını sürdüren Ödemiş Kent  Konseyinde (ÖKK), Başkan Mehmet Taşlı ve beraberindeki Çevre ve Şehircilik Meclis Başkanı  Abdullah Gümüş, Kent  Konseyi  Genel  Sekreteri  Yücel Uğur Uçar, Ödemiş Kent Konseyi çevre bölge planlama adına  Emin Taşdemir ile birlikte  İzmir Büyükşehir  Belediyesinin çalışmalarını sürdürdüğü  İlçelerde sayılı  tesisler arasında gösterilen İzmir Büyükşehir  Belediyesinin  Ödemiş’teki İZSU Katı  Atık  Arıtma Tesislerinde çalışmaları  yerinde incelediler.

Kent  Konseyi  heyeti aynı  zamanda buradaki  çıkan suyun,  kirli olmadığı  ve  tesisin modern işleyişini  yerinde gördüler.  Heyete aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet  Güriş’de eşlik etti.

Atıklar konusundaki görüşlerini gündeme getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Ödemiş Koordinatörü Hikmet Güriş “İzmir Büyükşehir Belediyesinin en çok  üzerinde durduğu projelerden biri atık  konusudur. Bu alanda Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumluluk alanında,  Ödemiş’e bağlı bir çok mevkiide atık su projelerine ayrı bir önem vermektedir. Bunlardan sadece bir örnek vermek gerekirse Gölcük Mahallesinde yapılması gereken Atık Su için ihale aşamasında bunun önümüzdeki günlerde sonuçlanmasını  bekliyoruz. Bölgemizde burası haricinde bir çok yerde Büyükşehir Belediyemiz çalışma içinde.” Dedi.

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı “Kent Konseyi olarak en çok üzerinde durduğumuz konulardan biride toplumda konuşulan  ve bazı yanlış anlamalara  mail  vermemek adına  Ödemiş’te  kent  konseyi heyeti olarak çeşitli ziyaretler gerçekleştiriyoruz.  İşte burada geldiğimiz  İzmir Büyükşehir belediyesine  bağlı  Atık Su  Arıtma tesislerinin  işleyişini  burada yerinde gözlemledik. Burada edindiğimiz bilgileri kamuoyu ile önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Tesisin ne kadar çok yönlü çalıştığını ve aldığımız notları da gündeme getireceğiz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ