Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

YAŞAR EYİCE

YAŞAR EYİCE

Bir de bu gençlerin tansiyonları ve heyecanlarını da göz önüne almak lazım…Büyük olasılıkla, onlar her gün gazetecilerin dayak yediğini görüp, duydukları için, ‘Bir defadan bir şey olmaz!’ diyenleri de hatırlayınca, ‘biz de bu işi yapalım!’ demişler…Tabii bu ireni…Şiddete mutlaka karşı gelmeliyiz…Ama isterse partili gençler olsun, isterse elinde gücü bulunduran…Hiç kimse kimsenin burnunu bile kanatmayı bir yana bırakalım, parmağının ucuyla bile değemez, eliyle ittiremez…Umarım bir daha böyle haberlerle karşılaşmayız…

Umarım artık sözde kahramanlar ile karşılanmayız ve insanların zaaflarından yararlananlar, birilerine ‘Sendenim’ mesajını gönderenlerin ne kadar sinsi ve ikiyüzlü olduklarını da öğreniriz.Özellikle görevine yeni başlayanları…Yarış halinde ‘hoş geldiniz!’ diye yağ çekenleri de karşıdan bir zamanların çizgi film karakteri Değerli gibi ‘kıs kıs’ gülerek seyrediyorum.Ama Aydın’dan gelen İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’inbazı çalışmalarını beğeniyorum.Örneğin Ödemiş ve Birgi ziyaretleri yaptı.Kapalı kapılar ardında görüşme yapmadı.İsteyen tüm gazetecileri ziyaretlere götüreceğini açıkladı.Halbuki bazı siyasi yönü öne çıkan ne valileri gördük.El altından bazılarına haber gönderiyor, ‘Birlikte olalım!’ diyordu…Ama hepsi yok oldu…Arkalarından üzülenler, ağlayanlar olmadı.

UMARIM  VALİ KÖŞGER AYDIN’DAKİ BAŞARISINI İZMİR’DE DE GÖSTERİR.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, ilçe gezileri kapsamında Ödemiş’te ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.

İade-i ziyaretler kapsamında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret eden Vali Köşger, belediye çalışmaları ve kentte ihtiyaç duyulan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Köşger, Gölcük Yaylası ve Birgi’de de incelemelerde bulundu.

Vali Yavuz Selim Köşger, Kaymakam Fatih Aksoy, Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve protokol üyeleriyle birlikte daha sonra Gölcük Yaylası’na çıktı.

Vali Köşger, Gölcük Yaylası’nda 1929 yılında Atatürk’ün konaklaması amacıyla yapılan fakat vefatı üzerine sonraki yıllarda İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü ağırlayan tescilli yapı ve yeniden turizme kazandırılmayı bekleyen Prenses Otel ile ilgili incelemelerde bulundu. 

TARİHİ BİRGİ’YE KONUK OLDU

Tarihi Birgi’yi adım adım dolaşan Vali Köşger, İzmir Valiliği YİKOB’un destekleriyle Ödemiş Belediyesi tarafından restore edilen Küp Uçuranlar Kulesi’nde incelemelerde bulundu.

Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ve Türbesi ile İmam Birgivi’nin kabrini de ziyaret eden Vali Köşger, sokak sağlıklaştırması çalışmalarının planlandığı tarih kokan sokakları yerinde inceledi. 

PASTACILARA DA ‘ALTIN BİLEZİK!’

Meslek odaları ve kurumlarla birlikte yapılan çalışmalarla istihdama önemli katkılar sağlayan Bornova Belediyesi, İzmir Şekerciler ve Pastacılar Odası ile işbirliği için yeni bir imza atıyor. Yapılacak birliktelik ile bu alanda eğitim almak isteyen vatandaşlar Evka- 3’te bulunan Gastronomi Merkezi’nde meslek öğrenecek.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, istihdamın geliştirilmesinin önemine dikkat çekerek, “İşsizlik rakamlarına bakıldığında vatandaşlara yeni olanakların sağlanması gerektiğini görüyoruz. Bunun için de hayata geçirdiğimiz Altın Bilezik Projesine yeni işbirlikleri ekleyerek istihdama katkı sağlıyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
SAHİP ÇIKMAK - 8 Aralık 2021
ATATÜRK HAKLI ÇIKTI - 7 Aralık 2021
SIKINTILI HAFTA BAŞI - 1 Aralık 2021
BİLİMİN IŞIĞINDA - 26 Kasım 2021
SON ANDA DEĞİŞMEZSE - 23 Kasım 2021
- 16 Kasım 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ