Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO’dan Ödemiş’in Genel Durumu Gösteren Rapor Çalışması

Reklam

Ödemiş Ticaret Odası her yıl düzenli olarak hazırladığı Ekonomik Rapor çalışmasına 2019 yılı güncel verilerini de ekleyerek tamamladı.

 Dünyayı etkisi altına alan covid – 19 süreci ve etkileri üzerinde yapılan çalışmaları ve raporları ile bölgenin ekonomik ve kültürel yapısına her zaman ışık tutmayı hedefleyen ÖTO, 2019 yılı Ekonomik Raporunu hazırlayarak çalışmalarına bir yenisini ekledi.

2019 Ekonomik Raporunu incelediğimizde geçmiş yıllara oranla Ödemiş ve bölgemizin tarım, hayvancılık, nüfus ve sağlık sektöründeki çalışmalarda ilerlediği yol ve süreci görebilmekteyiz.

Ödemiş Ticaret Odasının vizyon, misyon ve değerleri ile başlayan Ekonomik Rapor çalışmasında Ödemiş İlçesinin genel tanımı, coğrafi konumu, nüfusu, iklimi , arazi varlığı ve dağılımı, akarsu ve gölleri, hayvancılık, tarım, sanayi, ticaret v.b. bir çok alanda bilgileri kapsamaktadır. Bilgiler için yararlanılan kaynak olarak Ödemiş teki Resmi Kurumları, Borsa ve Odalar ile ilgili Temsilcilikler ile görüşüldüğünü belirten Ödemiş Ticaret Odası , çalışmasını her yıl düzenli olarak tekrarlamaktadır.

Bu raporu inceleyerek Ödemişin 2018 yılından 2019 yılına geçerken gösterdiği gelişim ve değişimi görebilmekteyiz.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş’in konu hakkında görüşleri sorulduğunda; “Ödemiş Ticaret Odası olarak misyonumuz gereği bölge ekonomisi ve sosyal hayatı üzerinde olumlu etkiler yaratabilmek çalışma prensiplerimizin başında gelmektedir. Her yıl bölge gelişimimizi kayıt altına almak amacıyla ilgili kurumlar ile iletişime geçerek Ekonomik Raporu oluşturması açısından çalışmalar yürütmekteyiz.

Ödemiş’teki Kamu Kurumları, Borsa, Odalar, Temsilcilikler ile iş birliği içinde Ödemişin sosyo-ekonomik yapısını yıllık güncel veriler ile derlemekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda çalışmalarımız tamamlanmış ve Bakanlıklara, Türkiye Odalar Borsalar Birliği’ne, Ödemişteki Kamu Kurum ve Kuruluşlarına  rapor gönderilmiştir.

Bu çalışma vesilesiyle çalışmayı gerçekleştiren Oda personellerimiz ve yardımlarını esirgemeyen ilgili tüm kurumlara teşekkür ederiz.   Talep edenler Odamızdan raporu temin edebilir.” Dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ