Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Filiz Tekin’in Kesin Ölüm Nedeni Belli Oldu!

Reklam

Filiz Tekin’in Kocası Serbest Bırakıldı

FİLİZ TEKİN’İN DARP NEDENİYLE DEĞİL HASTALIK NEDENİYLE ÖLDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Ödemiş İlçesine bağlı Çaylı Mahallesinde geçtiğimiz yıl Aralık ayında meydana gelen olayda Filiz Tekin isimli kadının Ödemiş Devlet Hastanesine kaldırılmasının ardından sevk edildiği  İzmir Ege Üniversitesi Hastanesinde yaşamını yitirmişti.

TEKİN’İN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ  KOCASI GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA TUTUKLANARAK  CEZAEVİNE GÖNDERİLMİŞTİ.

Filiz Tekin’in öldürülmesi ile ilgili olarak kamuoyunda  İbrahim Tekin’in eşini döverek öldürdüğü şeklinde iddialarla sarsılırken, aynı zamanda  Filiz Tekin’in ailesinin yakınları da İbrahim  Tekin’in eşini darp ederek öldürdüğü şeklinde iddialar ortaya atmışlardı. Olay sonrası İbrahim Tekin tutuklanarak Kaymakçı Cezaevine gönderilmişti.

“DARP İDDİALARI DOĞRU DEĞİL”

Ödemiş’te Filiz Tekin’in kesin ölüm  raporu İzmir Adli Tıp Kurumu raporları ile Tekin’in  öldüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Adli Sağlık Kurulu raporundan aynı görüşte sonuçlar ortaya çıktığı bildirildi.

İbrahim Tekin’in avukatı Mehmet  Dönmez yaşanan olayla ilgili olarak kamuoyunda bir baskı unsuru oluştuğunu ifade ederken “Ödemiş İlçesine bağlı Çaylı Mahallesinde Filiz Tekin’in ölümü ve kocası İbrahim Tekin’in tutuklanmasıyla ilgili olarak maalesef müvekkilim İbrahim  Tekin  hakkında kamuoyunda ve bazı ulusal basın yayın organlarında dayakçı koca, şiddet  uygulayan koca şeklinde lanse edilmiştir. Ancak Filiz Tekin’in İzmir Adli Tıp Kurumu ve İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden çıkan Adli Sağlık Kurulu  Raporları Filiz Tekin’in kesin ölümünün Menenjit’e bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiği tespitinin raporlarla tespiti yapılmıştır.” dedi.

“KESİN ÖLÜM  RAPORLARIYLA BİRLİKTE İBRAHİM TEKİN SERBEST KALMIŞTIR.”

Müvvekkili İbrahim Tekin’in eşi Filiz Tekin’in ölümüyle ilgili İzmir Adli Tıp Kurumu ve Ege Üniversitesinden kesin ölüm raporlarının  kendilerine ayrıntılı şekilde ulaştığını ifade eden Avukat  Mehmet Dönmez “Raporlar gayet açıktır. Raporlarda Filiz Tekin’in ölüm olayına ilişkin ölen Tekin’in vücudunda mevcut muayene bulgularında, vücutta başka bir travmatik bulgu kesici-delici alet ve  ateşli silah yarası boğma gibi benzeri şeyler oluştuğunu gösteren bir bulgu yoktur. Bu raporlardan yola çıkarak bizler bu raporları mahkemeye sunarak Ödemiş Kaymakçı Cezaevinde tutuklu bulunan İbrahim Tekin’in serbest kalması gerektiğini belirtik. İbrahim Tekin Kaymakçı Cezaevindeki tutukluğundan özgürlüğüne kavuşmuştur.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ