Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Can Dostları İçin Her Gün 36 Kilometre Yol Gidiyor

Reklam

Ödemiş’e bağlı terk edilmiş köy adını alan ve turizme açılması için bakanlık tarafından çalışmaları devam eden Lübbey mahallesinde mahallenin çok az sayıdaki insanların kedilerle baş başa kalmasının ardından köye ziyaretçi gelmemesine rağmen  köyün kahvecisi sadece kedilere yem vermek için motosikletiyle her gün 36 kilometre yol kat ediyor.

“KÖYÜMÜZDEKİ HAYVANLAR AÇ KALMASIN”

Köyün duyarlı hayvanseveri  ve kahvecisi  Mehmet Güler hiçbir maddi beklenti içinde olmadan manevi duyguları ile hareket ederek her gün köydeki kedileri ve köpekleri aç kalmasınlar diye motosikletiyle yiyecek servisi yapmaya devam ediyor.

Güler “Ben her gün sabah saat 9-10 gibi Lübbey’e gelip gidiyorum. Orda 5 kişi yaşayan var. Bunların günlük ihtiyaçlarını karşılıyorum, Orada kedilerimiz var onlara yem götürüyorum. 18 kilometre gidip, 18 kilometre her gün yol kat ediyorum. Bu kedilerimizle ilgilide her gün onlara yem götürüyorum. Ama bunları kendi imkanlarımız doğrultusunda yapıyoruz. Aynı zamanda köyümüzde şu anda 5 kişi yaşıyor. Benimle birlikte kedileri onlarda aç bırakmamaya çalışıyorlar. Günlük bende elimden geldiği kadar yiyecek götürüyorum. Ama bu böyle devam edecek, kendi imkanlarımız el verdiği müddetçe kedilerimizi aç bırakmamaya çalışıyoruz. Pandemi dolayısıyla köyümüze gelen gidende pek olmadığı için  kendimizi kedilere adadık. Kedilerimizi aç bırakmamaya çalışıyoruz. Bizde hayvan gönüllüsü olarak bu işi üstlendik. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ