Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

EBA Mobil Destek Aracı Kiraz’da Hizmette

Reklam

Kiraz İlçesinin köylerinde yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitimden mahrum kalmaması için Kiraz Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde EBA mobil destek aracı hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Eğitim Bilişim Ağının (EBA) yaygınlaştırılması talimatının ardından harekete geçen Kiraz Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, özellikle köylerde yaşayan öğrencilerin yararlanması amacıyla “EBA mobil destek aracı” hazırladı.

Teknolojik imkânları kısıtlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan EBA destek aracı, öğrenci ve velilerden ilgi görüyor.

EBA mobil destek aracı, yüz yüze eğitimler başlayana kadar köylerdeki dezavantajlı öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarına destek sağlayacak.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar, “Bir eğitimci olarak ilçemdeki her öğrencinin eğitime ulaşmasını sağlamak boynumun borcu. İlçe Kaymakam Vekilimiz Abdurrahman Çelebi’nin huzurunda Kiraz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ak ile Kiraz Belediyesi arasında bir protokol imzaladık. Teknolojiye uzak kalan her bir öğrencimize teknolojiyi ulaştıracağız. Bazı köylerimiz uzak ve teknoloji sıkıntısı var. Gelen talepler neticesinde bu projeyi hayata geçirdik. Mobil aracımızda öğretmenlerimiz de  destek amaçlı olacak” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ