Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Filiz Tekin’in Eşi Gazetemize Konuştu

Reklam

FİLİZ TEKİN’İN CEZAEVİNDEN ÇIKAN KOCASI İBRAHİM TEKİN AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

Ödemiş İlçesinde 6 Aralık 2019 tarihinde Hastaneye kaldırıldıktan 5 gün sonra hayatını kaybeden Filiz Tekin’in cezaevinden tahliye olan  kocası İbrahim Tekin olayın şokunu üzerinden henüz atlatamadığını belirtirken her türlü mağdur olduğunu ifade etti.

“HER TÜRLÜ MAĞDURUM”

Ödemiş Kent Gazetesine iddiaların yaşandığı evde açıklamalar yapan İbrahim Tekin yaşadıkları olayın hala etkisinde olduğunu dile getirdi.

Tekin “Olay günü 18 yıllık eşim Filiz Tekin yaşadığımız evde odada yatıyordu. Kendi kardeşleri alarak Hastaneye götürmek istediklerini söylediler. Eşim Hastaneye gittikten, İzmir’e sevk olduktan sonra, asılsız iddialar yüzünden bende Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığım Ödemiş Cumhuriyet Savcılığındaki ilgili mahkeme tarafından tutuklanmama karar verildi. Ben Cezaevindeyken eşim Filiz’in menenjit hastası olduğunu orada öğrendim. Evlilik hayatı boyunca hastalığınla ilgili bir bulgu veya bizim şüphelendiğimiz bir durum olmadı. Eşim Filiz’in sırtında olan 3 cm.’lik bir çizik nedeniyle, cezaevine girdim. Eşimi hem Ödemiş Devlet Hastanesine hem de Nazilli Devlet Hastanesine, ayrı ayrı tarihlerde  götürdüm. Hastane kayıtları da var. Eşimin iyileşmesi için elimden gelen gayreti gösterdim.”

18 yıllık eşini kaybettikten sonra girdiği cezaevindeyken annesini de kaybettiği ifade eden İbrahim Tekin “Burada psikolojik olarak çok zor bir durumdayım. Cezaevinde  geçirdiğim 10 ay bana 10 yıl gibi geldi. Ayrıca eşimin üzüntüsüne ağlarken, cezaevine girdikten kısa bir süre sonra annem Vesile Tekin’i kaybettim. Annemin öldüğünü de üzülmeyeyim diye bana söylemediler. Aylar sonra öldüğünü öğrenebildim. Eşim kadar sevdiğim annemin cenazesinde bir toprak bile atamamın üzüntüsünü yaşadım.”

????????????????????????????????????

“CEZAEVİNDE ÜST ÜSTE GELEN ACI HABERLERLE YIKILDIM.”

Cezaevinde  ziyarete  gelen aile yakınlarından üzücü haberleri üst üste aldığını ifade eden İbrahim Tekin “Eşimin  hastaneye  kaldırılıp öleceği aklımın ucundan bile geçmezdi. Daha doğrusu eşimin aşırı seviyede menenjit olduğunu hiçbir şekilde bilmiyordum. Ölüm haberini duyunca dünyam yıkıldı. 18 yıllık eşimi kaybetmenin hemen ardından bu kez cezaevine  gelen aile yakınlarına annemi soruyordum. Onlarda ben üzülmeyeyim diye annemin öldüğü  halde ‘Gelemedi. İşi Var“ gibisine öldüğünü bana söylemediler. Ancak ben durumdan biraz şüphe duymam sonucunda ablam en sonunda bana Annemizi Kaybetttik Demesiyle bir kez daha yıkıldım. Bu acı haber yetmiyormuş gibi ardından çocuklarımdan birinin yurda verildiğini duyunca hayatım yıkıldı.”

“ANNEMİN CENAZESİNDE BİR TOPRAK BİLE ATAMAMIN ACISINI YAŞIYORUM.”

Annesi Vesile Tekin’in cenazesinde cezaevinde bulunması nedeniyle katılamadığını ifade eden İbrahim Tekin “Ben isterdim ki annem öldüğünde onun tabutuna sarılayım. Onun  cenazesinde bir toprak atayım. Ama bunların hepsinden mahrum kaldım. Bu dakikadan sonra artık hem 18 Yıllık eşim Filiz Tekin ve beni hayata getiren canım kadar çok sevdiğim annemin bulunduğu mezarlıkta eşim ve annemin mezarlarını devamlı ziyaret edeceğim. Onlara dualar okuyacağım. Adli Tıp kurumu  ve Ege Üniversitesinden çıkan raporlar açıktır. Ama bugün özgürlüğüme kavuştuğuma dahi sevinemiyorum. Bugün  toplumun gözünde dayakçı koca, şiddet uygulayan biri  gibi  lanse edildiğim için iş bulamıyorum.” Dedi.

Eşi  Filiz’i her zaman  sevdiğini ifade eden İbrahim Tekin “Biz Filiz’le kaçarak ve birbirimizi severek evlendik. 18 yıl boyunca her zaman kendisini hep sevdim. Bu dakikadan sonra onu artık fotoğraflarıyla kendi hayatımda yaşatacağım. 17 yaşında ve 11 yaşında olan çocuklarımın geleceğini hazırlamak için elimden gelen gayreti göstereceğim.”

“ÇALIŞARAK HAYATIMA YÖN VERMEK İSTİYORUM.”

Yaşadığı acıları bir an önce unutmak için hayatın tüm zorluğuna rağmen çalışmak ve çocuklarına bakmak için alın  teri ile çalışmak istediğini ifade eden İbrahim Tekin “Yeter ki, toplumdaki dayakçı koca veya şiddet uygulayan gibi asılsız ve yargısız infaz mantığını yanlış bir şekilde şahsıma gösterilmesinden son  derece mağdurum. Artık insanlar İzmir Adli Tıp Kurumu ve  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi  kurumundan aldığım çok sevdiğim eşimin raporlarına baksınlar ondan sonra konuşsunlar. Bir insana çamur at izi kalsın. Suçu bile olmayan  biri olarak  bu kadar  yaşadığım mağduriyet bu kadar acı yeter artık.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ