Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Rahmanlar Barajına Yeşil Işık

Reklam

Ödemiş ilçesinde içme suyu ve sulama hizmeti verecek Rahmanlar Barajı’nın 6 ay içinde tamamlanmasının beklendiği bildirildi.

ÖDEMİŞ’İN 9 MİLYON METREKÜP İÇME SUYUNUN KARŞILANMASI BEKLENİYOR.

Ödemiş ilçesinde içme suyu ve sulama hizmeti verecek Rahmanlar Barajı’nın 6 ay içinde tamamlanacağı bildirildi. DSİ 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, beton kaplama çalışmaları süren Rahmanlar Barajı’nda 2 ay sonra su tutulacak.Tüm imalatları 6 ay sonra tamamlanacak baraj, Ödemiş’e 9 milyon 360 bin metreküp içme suyu sağlayacak, 14 bin 940 dekar araziye can suyu verecek ve bölge çiftçisine yılda ortalama 16 milyon lira ek gelir sağlayacak.

TEMELDEN YÜKSEKLİĞİ 90 METRE

Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar, temelden yüksekliği 90 metre olan barajda gövde kaplama çalışmalarının son hızla sürdüğünü aktardı.Rahmanlar Barajı’nın gövde kaplaması için şu ana kadar 12 bin metreküp beton döküldüğü bilgisini veren Çınar, bu rakamın 22 bin metreküpe çıkacağını bildirdi.Çınar, barajın 171 bin kişinin içme suyu ihtiyacını karşılayacağına dikkati çekerek, 950 futbol sahası büyüklüğündeki bir alanın modern sulama ile tanışacağını ve 705 kişiye ek istihdam olanağı sağlaması bekleniyor.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ