Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Tarihi Beydağ Kalesi Tekrar Uyanıyor

Reklam

Beydağ ilçesinin tarihi simgesi olan Beydağ Kalesi tekrar yapım ve restorasyon çalışmaları devam ederken, Beydağ Belediye Başkanı Feridun  Yılmazlar İlçenin vizyon projesinin hayata geçmesiyle Beydağ’da tarihi kalenin ziyaretçilerle dolup taşacağını ifade etti.

Yılmazlar yaptığı açıklamada “Beydağ kalesinin 3,5 milyonluk bir ücretle ihalesi yapılmıştı. 1,5 Trilyonu İzmir kalkınma ajansından, 2 Trilyonu ise İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından karşılanan bir projeydi. Tabi ki kültürümüzü sahip çıkmak için, oraya da güzel bir kent müzesi yapmak için yola çıktık.” dedi.

“TARİHİ KALENİN %80’İ TAMAMLANMIŞ DURUMDA”

Vizyon projelerinden biri olan ve  Tarihi  Beydağ Kalesi Uyanıyor Sloganıyla tarihi Beydağ kalesini tekrar  canlandırma projesinin girişimleriyle hayata geçirdiklerini  ifade eden Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar “Beydağ’ın tarihi kalesinin Şu anda yüzde 80’i tamamlanmış durumda güzel bir yer. Oradaki çevrede bir çevre yolu ve iki tane binanın kamulaştırılması var. Burayla ilgili İzmir valimiz Yavuz Selim Köşger’e bilgi verdim. YİKOP’tan buraya alıp bu vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek istiyorum. Bizim vizyon projelerimizin arasında olan  Beydağ kalesi uyanıyor, uyanmak üzere, orada bir taş binamız var orayı kafe olarak kullanacağız. Gelen giden ziyaretçilerimizi orada çay kahve ikram ısmarlayacağız. Bu kalenin uyanışı ve tekrar hayata geçmesiyle Beydağ dışından yerli ve yabancı Turistleri de ilçemizde ağırlamak istiyoruz.” Dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ