Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

DİJİTAL REKLAM FAKTÖRÜ

HALİL KOCAKABAK

HALİL KOCAKABAK

Dünyamızdaki Covid-19 önlemleri sürecinde herkesin kişisel temas konusuna daha çok dikkat ettiği ve artık yeni dünya düzenine göre dijital ve internet’in ön planda olduğu çağımızda reklam. tanıtım, duyuru ve ilan gibi bir çok alanda artık dijital reklamcılık tercih edilmektedir.

Buna örnek kısa tanıtım firma videoları, videolu tanıtım haberleri, dijital broşür, dijital kartvizit, dijital katalog, dijital firma rehberleri.

Her şey hızla dijitalleşiyorken reklam ve pazarlama stratejilerinin aynı kalması beklenebilir mi? Elbette hayır..

Sektördeki sanayicilerimizin büyük kısmı artık bu alandaki değişim ve yenilenmeyi fark ederek reklam ve pazarlama faaliyetlerine “dijital reklamcılığı” da dahil ediyor.

Artık dijital tanıtımları ihtiyacı kadar ama etkin biçimde kullanmayan sanayiciler ve esnafların işi çok zor olacak.

Dinamik bir yapının egemen olduğu rekabette; ürün, fiyat ve kaliteleri arasında ciddi farklar yaratmalı.

Dolayısıyla müşteriyi beklemek yerine müşteriye ulaşmanın, ne üretiyor/satıyor olursanız olun bir mecburiyet haline dönüştüğünü görmek zorundayız.

Öyleyse Nedir Bu Dijital Reklam?

“Dijital reklamcılık|”  (” İnternet pazarlaması “) veya “internet reklamcılığı” olarakta tanımlanabilir. “Dijital reklam” firmaları tüketicilere tanıtım,reklam,içerik sunmak için internet ortamını kullanmaktadırlar. Pazarlamanın internete taşınmış versiyonudur. Bu mecrada satılan ürüne dokunmak yerine ya resmine yada videosuna bakabilirsiniz.

Dijital reklam sosyal medya, e-posta, arama motorlarında online reklam, mobil ve masaüstü için internet sitelerinde banner olarak çeşitli şekillerde içerik yayınlama şekillerinden biridir.

Dijital Reklam Nasıl Kullanılmalıdır?

Aslında bildiğimiz reklam çeşitleri (tv reklam filmleri, dergiler, gazeteler..vs) hedef kitlenin tercihine bağlı olarak sunulur.

Buradan kasıt okur;sayfayı kapattığında, izleyici; kanalı değiştirdiğinde reklam görevini tamamlamış, ömrü bitmiştir. Olay takipçiyi veya izleyiciyi sıkmamaktır ve akıllarda kalıcılığı sağlamaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
- 7 Aralık 2021
- 30 Kasım 2021
- 25 Kasım 2021
- 17 Kasım 2021
- 9 Kasım 2021
- 2 Kasım 2021
- 26 Ekim 2021
- 18 Ekim 2021
- 12 Ekim 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ