Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Ödemişli Üreticinin Süt Feryadı

Reklam

Ödemişli çiftçilerden  Adem Köşktepe isimli üretici  süt fiyatlarının  yerinde sayması nedeniyle giderlerin fazla olduğundan dert yanarken bu konuda mağduriyetlerinin büyük olduğunu  dile getirdi.

“GİDERLERİMİZİN  ARTMASIYLA BİRLİKTE ERİYORUZ.”

Son 1 yıl içinde süt fiyatları yerinde sayarken diğer yandan  elektrik, mazot, gübre gibi bir çok giderlerin artmasının kendilerini bir hayli etkilediğini ifade eden Ödemişli Üretici Adem Köşktepe “Bilindiği üzere yem fiyatlarının artması ve bunun  yanında ayrıca, elektrik, mazot gibi bir çok giderimizle üst üste  gelen zamlarla hayvancılık ve  sütte zor günler yaşamaktayız. Devletimiz özellikle  üretici için  bir adım atacaksa ilk önce üst üste gelen zamları bir an önce  geriye çekmesi gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

“DEVLET GİDERLER KONUSUNDA SOMUT ADIMLAR ATMALI”

Süt üretiminde bir çok  giderlerde zamların kendilerini etkilediğini ifade eden Ödemişli Üretici Adem Köşktepe “Bugün üretim yapan yerlerde üretici üretmezse o ülkenin  ekonomisi sarsılır.  Türkiye’de üretici  sütte  kazancını dengeleyemezse bu da bir üreticinin mağduriyeti demektir. Süt üreticilerin  feryadını  devletimizin  duyarak bizlere sahip çıkmasını bekliyoruz. Yoksa eriyip gideceğiz.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ