Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Sağlık Çalışanlarının Resimleri Trafo Duvarlarını Süslüyor

Reklam

Ödemiş Belediyesi ile Gediz A.Ş işbirliği ile yapılan çalışma kapsamında Atatürk Mahallesi Denizciler sokakta bulunan Trafo duvarlarına Türk El Sanatları Kaligrafi sanatçısı  Muratcan Bölce tarafından duvar süsleme sanatıyla sağlık çalışanlarının figürleri trafo duvarlarına canlılık ve estetik kazandırıyor.

“DUVAR SÜSLEME SANATIYLA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI BİR NEBZE OLSUN ONURE EDİYORUZ.”

Ödemiş Kent Gazetesine yaptığı özel açıklamada Sağlık çalışanlarının Covid-19 süreci içinde emeklerinin büyük olduğunu ifade eden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş “Sağlık çalışanlarımız bugünlerin kahramanları onların özverili olağan üstü güç harcayarak yaptığı çalışmalar takdire şayan, alkışla, teşekkürle ödenecek gibi değil. Bende bu zorlu süreçte,testimin pozitif çıkmasıyla,15 günlük karantina sürecinde, bunu yaşayanlardan biriyim.  Ödemiş Belediyesi olarak değerli sağlıkçılarımızı onure etmek için  Gediz A.Ş’nin trafo duvarlarına sağlık çalışanlarımızın duvar süsleme sanatıyla renklendirdik. Ayrıca bugüne kadar kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarına Allahtan Rahmet diliyorum.” dedi.

“TRAFO DUVARLARI FARKINDALIK KAZANIYOR.”

Ödemiş’te bulunan trafo  duvarları  süsleme sanatıyla, farkındalık kazandıran Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Kaligrafi sanatçısı Muratcan Bölce yaptığı açıklamada “Ödemiş belediyesi ve Gediz A.Ş ile  anlaşmalı olarak sağlık çalışanlarımıza  teşekkür amaçlı yapılan duvar süsleme sanatını ortaya koyuyoruz. Burada benimle birlikte gönüllü öğrenciler çalışmalarıma destek oluyorlar.  Burada bu çalışmayı görenlerin  duvarlara büyük bir hayranlıkla bakmaları da bizleri de, mutlu etmektedir. Burada duvar süsleme sanatıyla trafo duvarları farkındalık kazanmaya devam ediyor.” dedi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ