Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

26 Yıl Sonra Efe Kıyafetini Çıkararak Noel Baba Oldu

Reklam

Ödemiş’te uzun yıllardan beri Kuvay-i Milli Mücadele Derneğinin üyelerinden 26 yıllık Efe Kudret Yeşilova bu yılbaşı nedeniyle, efe kıyafetlerini ilk kez çıkararak İlçede kurulan pazarda Noel Baba oldu.

YEŞİLOVA, PAZARIN BİR ANDA İLGİ ODAĞI OLDU

26 yıl sonra ilk kez Efe Kıyafetlerini çıkararak Noel Baba kıyafetini giyerek pazarda, çocuklara çikolata ve şeker dağıtan Ödemişli Efelerden 65 yaşındaki Kudret Yeşilova gazetemize yaptığı açıklamada “Bu yılbaşı ilk kez  26 yıl sonra Efe Kıyafetlerini çıkararak  Noel baba oldum. Buradaki amacım çocukların yüzlerinin güldüğü görmek ve onları sevindirmekti. Ödemiş Pazarına gelen çocuklara Yılbaşı çikolatası ve şekerleri dağıtarak onları sevindirdim. Önümüzdeki yıllarda da yine Noel babalığı sürdürmek istiyoruz.” dedi.

“ÇOCUKLARIN YÜZÜNDEKİ O MUTLULUK HERŞEYDEN ÖNEMLİ”

Çocuklar için Efe kıyafetini çıkararak Noel baba olmayı gönüllülük esasıyla yaptığını dile getiren Kudret Yeşilova “Burada bundan hiçbir maddi beklenti içinde değilim. Benim için yeter ki çocuklarımızın yüzleri gülsün, onların yüzündeki o mutluluk tablosu benim  için önemli, uzun yıllar sonra ilk kez böyle bir etkinlikte bulunmanın büyük bir mutluluğunu yaşadım.” dedi.

Ödemiş’te pazarda efeyi noel baba kıyafetini giymesiyle bir hayli şaşırdıklarını  dile getiren  Ruşen Çorlu isimli bayan “Ödemiş’te  Efe kıyafetini çıkararak çocuklar yeter ki sevinsin diye  Kudret Yeşilova’nın bu şekilde çocukları yeni yıl öncesinde sevindirmesinden dolayı  kendisini tebrik ediyoruz. Çocuklarımız bir şeker veya çikolata da olsa yüzleri gülüyor.” dedi.

Haber : Turgay KONURALP

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ