Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

ÖTO, Bozdağ Kestane Şekeri Denetimini Gerçekleştirdi

Reklam

Ödemiş Ticaret Odası 07.01.2021 Perşembe günü Bozdağ Kestane Şekeri Denetim Komisyonunu topladı.

Ödemiş ile özdeşleşen ‘Bozdağ Kestane Şekeri’ ibareli coğrafi işaretimiz 22.11.2000 tarihinden itibaren tescil ettirilmiştir. 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında tescili yapılan coğrafi işaretimizin denetimi 07.01.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Denetime Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulundan Doç.Dr. Funda Yoldaş, Ödemiş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Nazire Şimşek katıldı.

Denetim komisyonu tarafından Coğrafi işaretin üreticileri ile bir araya gelindi ve üreticilere denetimin önemi anlatılarak şartnameye uygunlukları açısından da denetim gerçekleştirildi.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘ Ödemişe özgü ürünlerin Türkiye genelinde ve dünyada tanınır olabilmesi için attığımız adımların başında Coğrafi Tescillerini yaptırmak ve bunlara sahip çıkmak geliyor. Devamlı güncellediğimiz coğrafi işaret listemizde bulunan Bozdağ Kestane Şekerinin ara denetimini yapmış bulunmaktayız. Üreticilerimizin Coğrafi İşaretli Ürünlere sahip çıkma ve bu kriterlerle devam etmesinin önemini bir kere daha vurgulamış oluyoruz.’ Dedi.

Haber : Cengiz Türkavcı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ