Reklam
Reklam
Reklam
Ödemiş Kent Gazetesi

Amatör Liglerin Başlaması İçin Erdoğan’dan Yeşil Işık

Reklam

Türkiye Süper Ligi, 2. ile 3. Lig maçlarının başlamasına rağmen Amatör ve Bölgesel Amatör Liglerin başlamaması üzerine amatör oyuncular Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorunlarını gündeme getirdiler. Mart 2020’de durdurulan ve ne zaman başlayacağı belirsiz olan amatör liglerde oynayan futbolcular, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la konuştu. Arabasında otururken şikayetleri dinleyen Erdoğan sporculara “Bunu inceleteyim, bakalım. Kendim 16 sene amatör futbol oynadım. Bir bakalım herhangi bir sıkıntı yoksa önünü açarız” dedi.

Ankara’daki Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Tesisi açılışı töreni öncesi Erdoğan’la konuşan futbolcular, 10 aydır maçların oynanmadığını söyledi. Erdoğan bu durumun sadece Ankara için mi geçerli olduğunu, diğer yerlerde olup olmadığını sordu. Sporcular ise “Biz Türkiye genelinden geldik. Ardahan’dan Edirne… Şu anda bütün futbolcu kardeşlerimiz, size sesimizi duyurmak için dualarla geldik, çok şükür sesimizi duyurduk” diye cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanında bulunan bir görevliye amatör futbolcularla ilgilenilmesi talimatını verdi. Korona virüsü salgını nedeniyle 2020 yılının mart ayından itibaren tüm spor ligleri gibi Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçları da askıya alındı. Bir süre sonra profesyonel ligler başlasa da amatör liglerin başlama takvimi sürekli ertelendi. Cüzi miktarlarda ücret kazanan amatör futbolcular, birçok eylem yapmasına rağmen seslerini duyuramadılar. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bölgesel amatör ligin ocak ayında başlaması yönünde karar aldı fakat takvim henüz netleşmiş değil.” Mesajı verildi.

Haber : Turgay Konuralp

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ